• Головна
  • Україна
  • Верховна Рада відклала перейменування міста Южне: нардеп назвав причину

Верховна Рада відклала перейменування міста Южне: нардеп назвав причину

Фото з Вікіпедії

Жителям Южного не подобається, що їхнє місто хочуть перейменувати на Порт-Анненталь

Верховна Рада у п'ятницю, 26 квітня, мала розглядати проєкт постанови про перейменування трьох сотень міст, сіл та районів згідно з законом про деколонізацію. Але це питання відклали через запропоновану назву міста Южне на Одещині, яке мали перейменувати на Порт-Анненталь, розповів народний депутат від «Слуги народу» Степан Чернявський.

Як пише LIGA.NET, в ефірі «7 каналу» нардеп розповів, що до нього звернулися його виборці з Южного з проханням перейменувати місто в Південне. У зв’язку з цим, Черняхівський заявив, що наступного тижня планує поїздку до міста, щоб разом з місцевими жителями визначатися з тією назвою, яка імпонуватиме більшості містян.

Як відомо, з 2023 року в Україні діє закон про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні, який вимагає перейменувати пов'язані з нею топоніми, як-от Южне. Проте міська влада Южного вчасно не запропонувала нову назву для населеного пункту, тому його самостійно обрав профільний комітет Верховної Ради на підставі рекомендації Українського інституту національної пам’яті. Він запропонував перейменувати Южне у Порт-Анненталь, бо на території, яку нині охоплює Южненська міська територіальна громада, у XIX столітті було засновано поселення німецьких колоністів Анненталь. Однак міська влада Южного стверджувала, що 75% населення міста підтримує назву Південне.

Южне – одне з наймолодших міст в Україні. Його побудували для проживання працівників Одеського припортового заводу та морського порту «Южний» у середині 1970-х років.

Український інститут національної пам’яті вважає, що назва міста Южне як похідна від містоутворюючого порту «Южний», який у квітні 2019 року уряд перейменував на «Південний», є штучна, бо фактично порт розміщений найпівнічніше з усіх одеських портів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності