• Головна
  • Україна
  • "Ухилянт": Росія розгортає нову пропагандистську кампанію проти України

"Ухилянт": Росія розгортає нову пропагандистську кампанію проти України

Прикордонник

Росія намагається розколоти українське суспільство за допомогою "ухилянтів"

Москва проводить чергову інформаційну операцію проти України — “Ухилянт”. Про це 16 квітня повідомили у головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

“Останнім часом у ТікТок та інших соцмережах один за одним з’являються ролики, на яких нібито українські чоловіки знімають себе на відео за кордоном на відпочинку та називаються “ухилянтами”. Подібний контент швидко набирає перегляди та коментарі аудиторії ― схвальні та критичні, але дискусії під цими відео тільки просувають їх у тренди”, — йдеться у повідомленні ГУР.

Кремль намагається зірвати мобілізацію в Україні

Для такого контенту були створені “народні” пісні, у текстах яких завжди простежується основний меседж ― вихваляння “ухилянтів”. Синхронність появи численних пісень та відео з героїзацією чоловіків, які відмовляються стати на захист власної країни, анонімність їхніх авторів та просування цього контенту організованими групами ботів свідчить про цілеспрямовану ворожу пропагандистську кампанію, повідомляють у розвідці.

“Вказана ІПСО ― класична технологія розколу суспільства, коли з одного боку є «оборонці», а є «ухилянти». Мета таких дій ворога ― зірвати мобілізацію, збільшити напругу в суспільстві через внутрішнє протистояння. Пропаганда кремля не припиняє спроб підірвати українське суспільство зсередини, дискредитувати образ Захисників і Захисниць України, застосовуючи для цього будь-які методи”, — йдеться у повідомленні.

Тож у Міністерстві оборони України закликають усіх критично ставитися до інформації, яка надходить з анонімних джерел і завжди памʼятати, що “можливістю жити й зокрема споживати різноманітний контент у соцмережах ми завдячуємо лише Оборонцям України”.

Нагадаємо, росіяни створили “Школу блогерів” для посилення пропаганди на тимчасово окупованих територіях.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності