• Головна
  • Україна
  • Україна вперше отримала гроші, конфісковані в підсанкційних осіб

Україна вперше отримала гроші, конфісковані в підсанкційних осіб

Україна отримала 32 млн грн, які належали підсанкційним колаборантам і росіянам, фото ілюстративне

Гроші конфіскували в підсанкційних колаборантів та росіян

До державного бюджету надійшли 32 мільйони гривень конфіскованих коштів підсанкційних осіб, повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Коваль.

«Сьогодні вперше санкційні гроші починають працювати на державу. Понад 32 млн гривень вже надійшли в державний бюджет. Мова йде про власні кошти таких колаборантів, як Ворон та Сальдо, і фінанси з підприємства російського олігарха Дерипаски», — заявив він увечері в вівторок, 30 січня.

За словами Коваля, це стало можливим завдяки спільній роботі уряду, Мін’юсту, Фонду державного майна України, правоохоронних органів та судової ланки. Отримані гроші підуть на відновлення української інфраструктури, випливає з повідомлення Коваля.

«Фонд держмайна, отримавши рішення суду, вживає заходи для максимально ефективного управління та розпорядження стягнутими активами. В тому числі ініціює зняття раніше накладених арештів», — зазначив він.

Нагадаємо, що росіяни, у тому числі й підсанкційні, також зберігають свої активи за кордоном. Раніше британська газета Financial Times писала, що західні країни активно вивчають способи конфіскації заморожених російських активів на користь України. Стверджується, що США займають наполегливішу позицію з цього питання. На початку січня адміністрація президента США Джо Байдена підтримала законопроєкт, який дозволить конфіскувати частину заморожених російських активів на користь України. Вашингтон має намір узгодити цей крок із союзниками із «Групи семи».

Також нагадаємо, що Євросоюз, США, Японія та Канада заморозили близько 300 мільярдів доларів активів російського Центробанку у 2022 році після вторгнення Росії до України. Близько 200 мільярдів із них зберігаються у Європі, переважно у бельгійському розрахунковому центрі Euroclear.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності