• Головна
  • Україна
  • Міноборони спростило проходження ВЛК для поранених військових

Міноборони спростило проходження ВЛК для поранених військових

Міноборони розповіло про спрощення у проходженні ВЛК для поранених військових, фото ілюстративне

Військовим більше не доведеться приносити документи особисто, оскільки запрацював електронний документообіг між низкою закладів

Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством цифрової трансформації та громадськими організаціями розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців ЗСУ. Про це пресслужба Міністерства оборони повідомила у п’ятницю, 1 грудня.

Як наголошується в повідомленні, пораненому військовому більше не треба возити документи особисто до військової частини після рішення ВЛК про відпустку або непридатність. Відтепер заклади охорони здоров’я можуть обмінюватися документами з військовими частинами й ТЦК та СП через систему електронного документообігу.

Тепер в електронному вигляді відбувається обмін такими документами:

  • довідками про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • постановами ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
  • постановами ВЛК про непридатність до військової служби;
  • іншими документами, потрібними для формування рішення ВЛК.

«Вже зараз систему електронного документообігу розгорнуто у більшості військових частин, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію», — зазначається в повідомленні.

Як пояснили в Міноборони, документи про рішення ВЛК щодо відпустки або про непридатність за станом здоровʼя в електронному вигляді до військової частини направить заклад охорони здоровʼя, а військовослужбовець після цього може одразу їхати до ТЦК та СП за місцем проживання або відпустки.

Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до ТЦК та СП.

Так само заклад охорони здоров’я може отримувати додаткові документи, необхідні для формування висновку ВЛК з військової частини – наприклад довідку про обставини травми. Варто лише відправити електронний запит.

«Цифровізований процес дозволить скоротити час на отримання документів і зменшить потребу особисто їздити зайві кілометри для військовослужбовців після травм, поранень або хвороб», — наголосила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Для передачі електронних документів потрібно надати свою згоду на обробку персональних даних у закладі, звідки направлятимуться документи.

У відомстві наголосили, що якщо установа, до якої звертається військовий, не має системи електронного документообігу, то потрібно звернутися на гарячу лінію Міноборони за номером 0 800 500 442 та повідомити про цей випадок. За надходженням такої інформації команда фахівців забезпечить вказаний заклад доступом до електронного документообігу і налагодить його роботу.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності