• Головна
  • Україна
  • Державі повернули приміщення філії Почаївської духовної семінарії у Кременці

Державі повернули приміщення філії Почаївської духовної семінарії у Кременці

Студенток із приміщення вивезли, але дехто з них не хотів виходити, фото «Терміново»

Повернення приміщення відбулося за рішенням суду

У Кременці на Тернопільщині правоохоронці повернули державі приміщення філії Почаївської духовної семінарії, розташовані на території Миколаївського кафедрального собору. Це відбулося згідно з рішенням суду, повідомив «Укрінформ» з посиланням на пресслужбу тернопільської поліції.

«Ніякого інциденту не було. Виконується рішення суду. Суд присудив віддати споруди в державну власність. Це була планова акція, відповідні служби робили свою роботу, і поліція забезпечила охорону громадського порядку. Дітей перевели в інше приміщення», — зазначили в поліції.

У відділі комунікації зауважили, що адміністрацію закладу було попереджено заздалегідь. Скарг на дії правоохоронців не надходило.

Раніше в інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ МП повідомили, що 30 листопада 2023 року о 6:00 ранку Кременецький Миколаївський кафедральний собор на Тернопільщині, на території якого розміщується регентське училище, оточила поліція. Студенткам Кременецького духовного училища було оголошено вимогу негайно залишити приміщення. Деякі з дівчат намагалися зачинятися в келіях. Згодом автобусом їх вивезли до гуртожитку місцевого закладу освіти.

Директор Кременецько-Почаївського державного історико-археологічного заповідника Василь Ільчишин прокоментував ситуацію місцевому інтернет-виданню «Терміново».

«Це повернення державного майна, яке повертається у державну власність згідно з рішенням суду. Зараз ми зі співробітниками СБУ та виконавчої служби робимо звірку нерухомого, рухомого майна, складаємо акт. Інвентаризація триває, тож остаточно про стан майна щось сказати не можна. Єдине можу сказати, що пошкоджені фрески, є тріщини, відлущення, предмети мистецтва теж пошкоджені. Адже не дотримувався температурний та вологісний режим. У храмі зберігаються предмети мистецтва 18-19 століть, які мають високу мистецьку цінність. Вони потребують реставрації й консервації», – зазначив директор заповідника.

Нагадаємо, вранці 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки у Почаївській лаврі. Причиною обшуків стали публікації на сайті лаври, які містять релігійну ворожнечу. Також у лаврі поширювали російську ідеологію.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності