• Головна
  • Україна
  • Близько 20% дітей із дитбудинків планують забезпечити родинами до кінця року: деталі

Близько 20% дітей із дитбудинків планують забезпечити родинами до кінця року: деталі

Близько 20% дітей із дитбудинків планують забезпечити родинами до кінця року: деталі

У підпорядкуванні МОЗ наразі перебуває 36 дитбудинків

Міністерство охорони здоров'я України працює над реорганізацією та упорядкуванням будинків дитини та переведення дітей у сімейні форми виховання. Відтак до кінця цього року МОЗ спільно із партнерами планують забезпечити родинами близько 20% дітей із дитбудинків.

Про це під час національного форуму «Родина для кожного» заявив перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров, пише пресслужба відомства.

«Забезпечити влаштування дітей із дитбудинків на усиновлення, під опіку, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, а також надання інших потрібних послуг дітям та їхнім сім’ям є надважливим завданням для МОЗ», — зазначив Сергій Дубров

За його словами, у підпорядкуванні відомства наразі перебуває 36 дитбудинків. Там перебувають діти до трьох років.

«Однак ми живемо в умовах повномасштабної війни, спричиненої Росією, а наші діти вже понад 15 місяців прокидаються в зовсім іншій реальності. Сам процес усиновлення та переведення дітей до родин значно уповільнено через тривалу війну та небезпеку, яку вона несе», – сказав перший заступник міністра охорони здоров’я України.

Він додав, що держава має ресурс та працює для забезпечення принципу інклюзивності для дітей з інвалідністю. Зокрема для того, щоб у кожній громаді були створені спеціалізовані умови догляду та лікування таких дітей – йдеться про створення медичних центрів реабілітації та паліативної допомоги у громадах. Саме в них зможуть надавати денну або постійну допомогу, забезпечувати освітній процес для дитини та можливість відпочити – для батьків.

За даними МОЗ, від перших днів повномасштабного вторгнення російські окупанти поранили щонайменше 1 317 дітей. З них 1 073 дитини зазнали мінно-вибухових та вогнепальних травм.

«Переважно це діти зі складними комбінованими травмами, політравмами з ускладненим перебігом та потребою подальшої довготривалої реабілітації», - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що 1 200 дітей було евакуйовано до клінік Європи на спеціалізоване лікування та реабілітацію, а понад 500 дітей із дитячих будинків евакуйовані із зон бойових дій.

Нагадаємо, у Золочівському районі Бродівської громади відкрили дитячий будинок сімейного типу. Тут на спільне проживання влаштували 4 дітей-сиріт, які є рідними між собою та одну дитину, позбавлену батьківського піклування.

Україна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності