31 січня: церковні свята, іменинники, прикмети та заборони

31 січня: церковні свята, іменинники, прикмети та заборони
Фото: pexels

Яке церковне свято 31 січня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA

Церковне свято 31 січня

31 січня церква вшановує пам’ять святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. Все своє життя вони боролися з єретиками і несли до людей віру в Христа.

Афанасій народився в Олександрії в родині християн. В молоді роки став дияконом Олександрійської Церкви. Ще будучи зовсім молодим чоловіком, Афанасій бачив, що в церкві немає справжньої благочесті. Адже надто багато людей є послідовниками Арія, який заперечував той факт, що Христос має в собі божественну природу. Коли помер патріарх Александр, Афанасій зайняв його посаду і почав розвінчувати вчення аріан. Через це вони святого обмовили і навіть приписали йому зґвалтування і вбивство. Кілька разів патріарха виганяли з Олександрії.

Кирило також був відомим борцем за справедливість та віру в Христа. Коли він отримав посаду патріарха, то вигнав єретиків з Олександрії, освятив капище язичників та навіть побудував великий храм на його місці. Найважчою ж була боротьба Кирила з несторіанською єрессю, Кирило зміг добитися скликання Вселенського Собору. Саме там вчення Несторія визнали єретичним, а самого Несторія позбавили сану і вигнали у Лівійську пустелю.

31 січня День Ангела святкують: Володимир, Афанасій, Олександр, Дмитро, Вольдемар, Іларіон, Євген, Кирило, Михайло, Микола, Максим, Сергій, Омелян, Оксана, Марія.

Цей день в історії

 1. Всесвітній день ювеліра (ідея встанови професійне свято — День ювеліра, за даними проєкту, з’явилася ще влітку 2002 року, коли відбувся один з відкритих ювелірних фестивалів «Золоте кільце Росії» в Костромі. Потім на одному з популярних конкурсів молодих ювелірів, який проводився в столиці Узбекистану Ташкенті на початку 2008-го року, виникла ініціатива заснувати Міжнародне професійне свято представників цього прекрасного ремесла).
 2. День «Обійми економіста» (день визнання важливості їхньої роботи).
 3. День «з ніг на голову» (присвячений часу, коли деякі громадські правила перевертаються з ніг на голову, а раніше заборонене стає загальноприйнятою нормою).
 4. День натхнення мистецтвом (ці січневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер).
 5. Міжнародний день зебри (свято з'явилося за ініціативою природоохоронних організацій, в тому числі Смітсонівського Національного Інституту зоології та Природоохоронної Біології (Smithsonian's National Zoo and Conservation Biology Institute). Завдання Міжнародного дня зебри — сприяти збереженню цих унікальних тварин).

****

1941 — створено Київську кіностудію науково-популярних фільмів (з 1954 р. — Київнаукфільм).

Які видатні українці народилися цього дня

1876 — Олександр Динник, український вчений у галузі механіки та теорії пружності.

1983 — Артем Вітко, командир добровольчого батальйону МВС України «Луганськ-1», народний депутат України.

Народні прикмети

 1. Якщо у цей день відлига, то літо буде дуже вологим, а врожай поганим.
 2. Якщо серйозна заметіль, то зима затримається.
 3. Якщо птахи літають низько над землею, то до негоди.

Що не можна робити в цей день

 • Не можна хрестити дітей.
 • Не можна сваритись та кричати.
 • Не варто переїздити.
 • Не можна зациклюватись на негативних думках.
 • Не можна займатись важкою фізичною працею.
 • Не можна виходити з дому до світанку та без серйозної причини.
 • Не можна вживати алкоголь.
 • Не можна вишивати та в'язати.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності