• Головна
  • Україна
  • 90% потужностей вітрової енергетики в Україні виведені з експлуатації

90% потужностей вітрової енергетики в Україні виведені з експлуатації

90% потужностей вітрової енергетики в Україні виведені з експлуатації

«Зелена» енергетика — найбільш постраждала галузь

90% потужностей вітрової та 45-50% сонячної енергетики в Україні виведені з експлуатації внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю каналу «Ми-Україна» .

«Зелена» енергетика це, напевно, найбільш постраждала галузь, адже на півдні України в нас основна частина потужностей. Ми втратили приблизно 90% «вітру» та 45-50% «сонця». Це величезні втрати», сказав міністр.

Водночас він висловив переконання, що Україна має великий потенціал щодо розвитку відновлюваної енергетики, зокрема вітроенергетики. І Європа зацікавлена в тому, щоб після завершення війни інвестувати в цей напрямок.

«Ми мали стратегію, яка передбачала, що у 2030 році частка «зеленої» енергетики в енергобалансі України становитиме мінімум 25%. Думаю, що після нашої перемоги, з урахуванням тих руйнацій, завданих росією, ми, можливо, її переглянемо та збільшимо відсоток», сказав Галущенко.

Нагадаємо, з 10 жовтня росія періодично здійснює масовані удари ракетами та дронами-камікадзе по цивільній енергетичній інфраструктурі України. В результаті пошкоджено понад 45 об'єктів енергетики. «Укренерго» запровадило обмеження електропостачання у центрі та на півночі України.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності