Територія безпеки: як на Львівщині допомагають дітям у стресових ситуаціях

Територія безпеки: як на Львівщині допомагають дітям у стресових ситуаціях

У жовтні проєкт запустять у Львові

"Територія безпеки" тепер і у Стрию. Тепер 28 підприємців  міста зможуть допомагати дітям, які загубилися або перебувають у стресовій ситуації.

Що таке «Територія безпеки»

Безпека дітей важлива. Буває так, що дитина зіштовхується з булінгом, не може додзвонитися до батьків або навіть йде з дому. Щоб діти не блукали вулицями для них створили пункти допомоги з наліпками  «Територія безпеки. Тут тобі допоможуть!». Такими точками можуть бути банки, аптеки, магазини, кафе тощо. Кожен може долучитися до допомоги та розмістити наліпку з логотипом на вхідних дверях.

У пунктах допомоги є можливість зарядити телефон, перечекати негоду або викликати патруль. Проєкт діє вже півроку, його підтримують поліцейські та освітяни. Реалізовує проєкт громадська організація "Включайся".

«Мета проєкту — навчити дітей просити про допомогу. Його вже запустили у Жовкві, а зараз стартує у Стрию. Вже у жовтні "Територія безпеки" буде у Львові», — зазначив голова ГО «Включайся» Степан Козицький.

Керівник проєкту "Територія безпеки" Дмитро Дубін розповів, що запуск почали не зі Львова, а з районних центрів, адже саме тут діти зникають найчастіше. Вони бояться або соромляться підійти до чужих людей, щоб попросити про допомогу.

"Ми розповідаємо про проєкт багатьом громадам, звертаємось до райдержадміністрацій тощо. Коли люди дізнаються про ініціативу — вони хочуть одразу ж долучитись. Дякуємо усім, хто приєднався", — сказав Дмитро Дубін.

Організація навчає підприємців міста алгоритму дій у випадку, якщо до них прийшла дитина з якоюсь проблемою. Також у школах та садочках Стрия проводитимуть відкриті уроки, де дітям розкажуть про проєкт та ознайомлять з наліпкою, якими позначають пункти допомоги.

"Тішить те, що долучаються і поліція, і освітяни. Я теж долучаюсь, щоб діти чітко зрозуміли, що допомогу важливо просити" —, говорить підприємиця міста Стрий Анжела Марголич.

Як часто діти стають жертвами правопорушень

Начальниця відділу ювенальної превенції поліції Львівщини Ольги Ковальчук каже, що такі випадки трапляються доволі часто. Дітей можуть обкрадати або ж вони потерпають від домашнього насильства чи будь-якого іншого булінгу. У Стрийській громаді практично кожного тижня надходить виклик про те, що дитина стала жертвою правопорушень. На Львівщині щодня реєструють мінімум один такий виклик.

Що робити, якщо до вас звернулась дитина 

  1. Розпитати дитину, що сталося ( чи вона загубилася, чи їй стало погано або вона стала жертвою правопорушень);
  2. Якщо дитина стала жертвою правопорушень — телефонуйте у поліцію за номером 102;
  3. Огляньте дитину. Якщо на ній тілесні ушкодження — надайте першу медичну допомогу та викличте швидку допомогу за номером 103;
  4. Якщо дитина знає номери телефонів своїх батьків чи родичів — допоможіть їй зв'язатися з ними або самостійно повідомте про перебування дитини;
  5. Запропонуйте малечі поїсти, попити та присісти. Заспокійте та дочекайтесь приходу батьків.

Як приєднатись до проєкту

Щоб долучитись до проєкту "Територія безпеки" можна заповнити форму або написати на Facebook-сторінку організації.

Вже скоро на сайті проєкту розмістять геолокації усіх пунктів допомоги та розроблять додаток на смартфон.

Додамо, що раніше Lviv.Media розповідало про те, як виникла ідея проєкту «Територія безпеки».

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності