Як легко прокидатися вранці: поради сомнотерапевтки

Як легко прокидатися вранці: поради сомнотерапевтки

Lviv.Media підготувало добірку корисних інструкцій про те, як навчитися поважати свій сон.

Багатьом складно прокидатися вранці, при цьому бути бадьорими, в хорошому настрої та зарядженими на продуктивний день. Хоча більшість професій вимагають працювати вранці та вдень, відпочиваючи ввечері, а не навпаки. Тож навички легких ранків не завадять нікому. Lviv.Media поспілкувалося із психологинею, сомнотерапевткою, засновницею та головою «Інституту Розладів Сну та Психотравматичних Розладів» Оксаною Волошиною

«Щоб легко прокидатись вранці і бути бадьорим, треба з повагою ставитись до сну і пам’ятати, що сон нам даний природою від народження, щоб ми могли вижити. Саме добрий сон і здорова їжа  дарують нам сили, енергію та здоров’я. Все має бути вчасно і в межах норми. Спати бажано не менше 7-8 годин на добу, можна більше – 9-10 год», - каже експертка зі сну.

За її словами якість сну напряму пов’язана з денним режимом та нічним режимом. Тема сну мало досліджена станом на сьогодні, науковці щоразу роблять нові відкриття. Якщо раніше вважалося, що найкраще заснути до 23:00, то зараз науковці говорять про те, що головне заснути не пізніше другої ночі. 

«Та при цьому варто пам’ятати, що важливим є один і той же самий час прокидання. Наше тіло пам’ятає все – від утроби матері і до сьогодні. Тож наші біоритми і є нашим біологічним годинником, тобто пам’яттю тіла в кожній клітині. І цю пам’ять про сон чи будь що інше, можна змінювати чи тренувати, як тілесну так і розумову», - пояснює Оксана Волошина.

Де і як краще спати

  •  Місце для сну має бути комфортним. Ліжко, матрац, подушка, ковдра, постіль, одяг для сну – все це треба підтримати індивідуально для кожної людини, тут немає рецептів однакових для всіх. 
  • У кімнаті для сну мають бути затемнені штори, прохолодне повітря, бо наш мозок в прямому розумінні охолоджується, коли засинає.
  • Кімнату обов’язково провітрювати перед сном. 
  • За годину до сну ми вже маємо готуватись: приглушити світло в усіх кімнатах, вимкнути телевізор та гаджети. 
  • Можна прийняти теплу ванну, яка допоможе розслабитись, хоча це теж індивідуально, бо є люди, яким після ванної заснути складно. 
  • Випити теплого молока або ж трав’яного чаю. 
  • Корисними будуть прогулянки перед сном у власному темпі. 
  • Прийом їжі має бути за три години до сну, але й голодним лягати спати не можна- мозку потрібна їжа, тож варто з’їсти щось зовсім легке.

Про денний сон 

Денний сон є корисним, особливо для тих людей, хто працює в нічні зміни/години, чи має мало часу для сну, щоб відновитись. Найкращим часом для денного сну вважається час з 14:00 по 16:00. Для людей, які мають мало сну чи хворіють, буде корисним сон навіть на 15-30 хв.

Якщо виспатися вночі все-таки не вдалося, то...

То варто таки знайти час для короткого сну (15-30 хв) протягом дня. 

"Кава чи холодний душ допомагають збадьоритися, та при цьому організм не відновиться, а під час сну відновлюються абсолютно усі системи організму, всі функції організму, робота внутрішніх органів. Сон нам нічим не замінити", - наголошує сомнотерапевтка.

Тож не варто бадьоритися, краще знайти час для сну і відновлення.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності