Коронавірус: головні новини дня

Коронавірус: головні новини дня

Угорщина змінює правила перетину кордону, а в Україні зареєстрували нові ліки від коронавірусу

В Україні зареєстрували нові ліки проти коронавірусу

Мінздоров’я зареєструвало нові ліки проти Covid для екстреного застосування. Йдеться про препарат "Паксловід".

Медпрепарат призначатимуть пацієнтам із груп ризику з метою уникнення погіршення стану. Україна вже підписала контракт із Pfizer на постачання в Україну 300 тисяч курсів "Паксловіду".

Відомо, що раніше в Україну прибуло 60 тисяч із 300 тисяч курсів препаратів "Молнупіравіру", який теж призначений для лікування коронавірусу. Наразі його можна отримати лише у лікарні.

Фармкомпанії розповіли, коли зроблять вакцину від Омікрону

Компанія Moderna повідомила, що вакцина від Омікрону може бути готова вже у серпні 2022 року. Водночас фармкомпанії Pfizer і BioNTech заявили, що відклали розробку препарату на декілька тижнів.

"Ми вважаємо, що бустер буде потрібний. Я поки не знаю, чи буде це вже наявна вакцина, тільки проти Омікрону, чи двовалентна: дві мРНК в одній дозі – вакцина проти Омікрону і вакцина, яка вже існує", — сказав директор компанії Moderna Стефан Бансель. 

Відомо, що Moderna вже розпочала клінічні випробування препарату, тож цілком ймовірно, що до літа 2023 року компанія розробить, так звану, панвакцину, яка захищатиме від коронавірусу, грипу та інших респіраторних захворювань.

Натомість Pfizer і BioNTech сумнівається у тому, чи буде потрібна нова вакцина та оцінить рівень її необхідності. Після цього фармкомпанії випускатимуть препарати лише за необхідністю.

Нагадаємо, штам Омікрон в Україні виявили ще у грудні минулого року. У Львові його зафіксували вже за декілька днів.

Як отримати сертифікат про одужання без візиту до лікаря

Сертифікат про одужання від коронавірусу можуть отримати всі, хто нещодавно перехворів на коронавірус. Щоб сертифікат з'явився у Дії, лікар має ввести дані про хворобу у медичну систему Helsi.

І для цього необов'язково йти до лікаря, адже з ним можна зв'язатися через відеодзвінок через додаток Helsi. Або ж зателефонувати лікареві у онлайн-режимі чи в будь-якому месенджері.

На 15-й день від моменту, коли лікар вніс в систему діагноз Covid-19, у пацієнта сформується сертифікат про одужання в Дії з QR-кодом. Він буде дійсний 105 діб.

Угорщина змінила правила перетину кордону

Угорщина змінила правила перетину кордону для тих, хто прибуває до країни літаком. Відтепер летіти туди можна без карантинних обмежень за умови сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту.

Туристам варто пам'ятати, що в Угорщині діє правило обов’язкового носіння масок у закритих приміщеннях (театрах, кафе, музеях, барах, магазинах, торгових центрах тощо) та у транспорті. Крім того, для відвідування громадських закладів, де велике скупчення людей, вимагається негативний тест або сертифікат про вакцинацію.

Додамо, Україна та Угорщина домовились про взаємне визнання сертифікатів. Угорщина визнає сертифікати в додатку Дія, паперовий сертифікат з порталу Дія (з QR-кодом), а також виданий сімейним лікарем в Україні (жовтий сертифікат).

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності