"Здоров'я львів'ян": як у Львові будуть пропагувати ранню діагностику захворювань

"Здоров'я львів'ян": як у Львові будуть пропагувати ранню діагностику захворювань

Програма триватиме 3 роки

У Львові затвердили міську програму скринінгу, профілактики та ранньої діагностики захворювань “Здоров’я львів’ян”. Програма триватиме 3 роки — з 2022 по 2024 рік. Загалом на “Здоров’я львів’ян” планують виділити 1,5 мільйона гривень: по 500 тисяч на кожен рік.

"Останні 2 роки під час пандемії мало часу приділяють профілактиці захворювань та скринінгам. Люди звертаються до лікарень тільки за нагальної потреби. Наша ідею у тому, щоб повернутися до профілактики захворювань, заохотити людей дбати про своє здоров'я.  Не чекати хворобу, а випереджати її. В Україні також діє наказ, який гарантує, що українці можуть відвідувати скринінги за певними хворобами. Своєю програмою ми хочемо підтримати цю постанову та стимулювати сімейних лікарів запрошувати містян на діагностику", — розповідає ініціатор програми Євген Кузик.

Як працюватиме програма

У рамках програми сімейні лікарі виписуватимуть скерування своїм пацієнтам на діагностику.

"Є певні групи населення, які мають проходити діагностику. Вимірювати загальний холестерин Міністерство охорони здоров'я рекомендує усім чоловікам після 40 років та всім жінкам після 50 років. Цукор не залежно від статі потрібно перевіряти після 45 років.  Так само є певний вік для перевірок на рак молочної залози для жінок", — пояснює Євген Кузик.

Попри т е, що для скринінгу є певні вікові вимоги, лікарів не обмежуватимуть. Не залежно від віку за потреби пацієнт зможе пройти скринінг.

Щоб лікарі мали стимул витратити свій час, набрати пацієнта та запросити його на діагностику, їх будуть преміювати за найкращі показники пройдених діагностик у пацієнтів.

Це працюватиме автоматизовано, тобто фактор ручного нарахування балів якомусь лікарю — виключений. Рахуватиме показники медична програма Helsi, якою в роботі користуються лікарі.

"Ми домовилися з розробниками про співпрацю. Вони надаватимуть нам аналіз щодо скерувань. Ми аналізуватимемо кількість скерувань, за якими пройшли скринінги. Найуспішніших лікарів винагороджуватимемо", — ділить Євген Кузик.

Так, кожного року у Львові будуть визначати 25 найкращих лікарів, які отримають по 20 000 гривень премії.

Таким чином у місті можна буде отримати більший відсоток діагностики, а відповідно вчасно виявити хвороби та пролікувати пацієнтів.

Які хвороби діагностуватимуть

Перш за все увагу звертатимуть на цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, колоректальний рак, рак молочної залози та рак передміхурової залози.

"Це найпоширеніші хвороби. Скринінг на ці захворювання покривається Національною службою здоров'я України, тому для пацієнтів він буде безкоштовним", — додає Євген Кузик.

Пізніше результати діяльності програми організатори аналізуватимуть, з'ясовуватимуть, на які скринінги є найбільший запит, будуть спілкуватися з лікарями та можливо розширять перелік хвороб, на які можна перевіритися. Якщо буде така можливість та потреба, планують навіть додати діагностику тих хвороб, які не покриває Національна служба здоров'я України.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності