Як безкоштовно та самостійно зробити тест на ВІЛ

Як безкоштовно та самостійно зробити тест на ВІЛ

Тест можна зробити вдома за 20 хвилин

В українському суспільстві тема ВІЛ/СНІД залишається під табу. Ті, хто зіштовхнувся з цим діагнозом, не афішують його, адже деякі люди упереджено ставляться до тих, хто має ВІЛ-позитивний статус.

Насправді ж ВІЛ/СНІД перестав бути "чумою 21 століття", цю естафету перехопив Covid-19. Люди, які приймають антиретровірусну терапію, вже давно живуть повноцінно та народжують здорових дітей.

Як я робила свій перший тест на ВІЛ

Я наважилася зробити перший тест на ВІЛ лише нещодавно. Ніколи його не робила, бо не було необхідності. Завжди здавалося, що мені це непотрібно. Адже якби я була хвора, про це вже давно б знала.

Тест я знайшла випадково, на сайті та одразу ж замовила його, бо він безоплатний. Додам, що замовити тест на ВІЛ можна буде лише з 30 листопада. Перед тим як замовити його, я пройшла опитування щодо ймовірності інфікування ВІЛ.

Прийшов він вже на наступний день, оплатила я лише доставку. До слова, замовляла його не тільки для себе, а й для партнера, тож робили ми його разом.

Всередині коробки була інструкція з користування та план дій на випадок, якщо щось піде не так і тест виявиться позитивним. Також мені надали номер координатора організації, яка вислала мені тест. А ще у коробку поклали милі наліпки з різними веселими фразами, які можна побачити на фото.

Раніше я не знала, як роблять тест на ВІЛ. Спочатку я уявила, що мені потрібно буде здавати кров. Однак виявилося, що для встановлення результату потрібно лише взяти пробу слини. Тест не реагує на слину, а на антитіла до ВІЛ, які є у рідині ротової порожнини на яснах.

Як зробити тест та діяти, якщо він позитивний

Тест на ВІЛ має форму лопатки, яку потрібно щільно притиснути до верхніх та нижніх ясен та провести уздовж них. Важливо притискати його щільно. Лопатку потім потрібно занурити у флакон зі спеціальним розчином, а тоді залишити тест рівно на 20 хвилин. Важливо його не перетримати та не виймати раніше. Якщо витягнути швидше, результат можна буде вважати недійсним.

Зробити тест нескладно, але є певні правила, яких варто чітко дотримуватися:

  1. Не торкатися лопатки тесту руками;
  2. Не їсти, не пити за 15 хвилин та не чистити зуби за 30 хвилин до тесту;
  3. Не лишати тест у флаконі з розчинником довше, ніж на 40 хвилин;
  4. Не відкривати тест заздалегідь.

За 20 хвилин можна звірити результати тесту. Одна червона лінія навпроти позначки "С" означає те, що ВІЛ не виявлено. Дві червоні позначки навпроти букв "С" та "Т" означають позитивний результат. Якщо лінія навпроти позначки "С" відсутня, ймовірніше за все, що тест не спрацював. Рекомендується зробити його повторно.

Якщо ж результат тесту позитивний, головне — не впадати у паніку. Цей результат означає те, що варто додатково обстежитися та звернутися у спеціалізоване місце, де зможуть надати допомогу. Наприклад, у Львові цим займається Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Також варто пам'ятати, що в Україні лікування проти ВІЛ здійснюється безоплатно.  Прийом антиретровірусної терапії зменшує вірусне навантаження на організм, тож хвороба не буде передаватися партнерам та близьким.

І варто розуміти — діагноз ВІЛ не означає те, що людина обов'язково матиме СНІД.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності