Поради щодо економії електроенергії: ефективні методи зниження споживання вдома з бойлером

економія світла

Наслідки війни змушують нас задумуватися про зменшення споживання електроенергії не тільки для збереження свого бюджету через нові тарифи на світло, а й через колосальний дефіцит електроенергії в країні. Пропоную розглянути способи економити електроенергію вдома, особливо з використанням бойлера, а також прості, але ефективні способи на кожен день.

Як економити електроенергію вдома

У кожного з нас вдома є побудові прилади, котрими ми користуємося майже щодня, правильне використання цих приладів - це ключовий крок до економії електроенергії вдома. Щоб зрозуміти конкретно про що йде мова, прошу переглянути рекомендації стосовно збереження електроенергії:

Енергозберігаючі пристрої

 • Світлодіодні лампи (LED): так, саме світлодіодні лампи, або як іще називають LED-лампи спроможні заощаджувати до 80% електроенергії порівняно зі звичайною лампочкою! А ще LED-лампи набагато довше вам прослужать.
 • Побутова техніка класу енергоефективності A+++: ви звертали коли-небудь увагу на клас енергоефективності? Так, ось він існує, наприклад, пральні машини або телевізори мають кожен свій клас і чим більше + (плюсів) ви бачите поруч із позначкою А, тим енергоефективніша техніка. Доречі посудомийні машини класу А+++ споживають на 50% менше електроенергії від звичайної моделі класу А.

Вимикайте прилади з розетки

 • StandBy режим: прилади можуть споживати до 10% енергії навіть у вимкненому стані. Звертайте на це увагу та не забувайте виймати зарядні пристрої із розеток або інші побутові прилади.
 • Розумні розетки: використовуйте таймери або розумні розетки для автоматичного вимкнення приладів.

Оптимізуйте використання освітлення

 • Освітлення з вікна: використовуйте денне освітлення, відкриваючи штори та жалюзі, щоб економити електроенергію та освітлювати приміщення.
 • Освітлення від ламп: щоб зменшити споживання енергії, використовуйте локальне освітлення та настільні лампи замість загального освітлення.

Як економити електроенергію з бойлером

Одним із найбільших споживачів електроенергії в домі є бойлер. Щоб зменшити витрати, важливо знати, як його правильно використовувати:

Температура

 • Помірна температура: зменшіть температуру води в бойлері на допустиму для вас. Це дозволить зменшити споживання електроенергії. Вода, нагріта до цієї температури, залишається достатньо гарячою для більшості побутових потреб і запобігає надмірному утворенню накипу.

Ізоляція бойлера

 • Теплоізоляційні матеріали: обгорніть бойлер спеціальним теплоізоляційним матеріалом. Це допоможе зберегти тепло і зменшити втрати енергії. Ізоляція може знизити втрати тепла на 25-45%, що значно зменшить витрати на опалення води.

Використовуйте таймер

 • Налаштування часу роботи: налаштуйте бойлер, щоб він включався тільки тоді, коли потрібна гаряча вода, наприклад, за годину до повернення з роботи.

Обслуговування

 • Чистка бойлера: регулярно намагайтеся чистити бойлер. Накип у бойлері вповільняє нагрівання води, тим самим підвищує споживання електроенергії. 

Як можна економити електроенергію

Крім використання бойлера, є багато способів зменшити споживання електроенергії вдома:

Розумні прилади

 • Розумні термостати: зменшують споживання енергії та автоматично змінюють температуру відповідно до розкладу та погодних умов.
 • Розумні розетки: вимикають пристрої, коли вони не використовуються.

Опалювальна система

 • Енергоефективні обігрівачі: замініть старі обігрівачі на більш енергоефективні конвектори.
 • Інфрачервоне опалення: зверніть увагу на те, що інфрачервоне опалення є більш енергоефективним. Таке опалення нагріває не повітря, а об’єкти в приміщенні, що дозволяє зберігати тепло довше.

Використання води

 • Аератори для кранів: встановіть аератори, щоб зменшити витрату води без втрати тиску. Це дозволяє значно зменшити кількість води, потрібної для миття рук або посуду.
 • Коротші душі: для економії гарячої води використовуйте енергоефективні душові головки та скоротіть час прийому душу на 2-3 хвилини.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності