Щодня у Львові виписують близько тисячі штрафів за порушення паркування

Щодня у Львові виписують близько тисячі штрафів за порушення паркування

Розповідаємо, де паркуватися у Львові, щоб не заплатити штраф

Щодня у Львові виписують майже тисячу штрафів за порушення паркування. Загалом за березень до міського бюджету від сплати штрафів за порушення правил паркування надійшло понад 1,5 млн гривень. І це при тому, що активно штрафувати водіїв почали лише з 12 березня.

“З 24 лютого перші 2 тижні ми переважно виписували повідомлення, які не тягнули за собою відповідальності. У перші тижні до них дослухалися, але через те, що у Львові з'явилося більше тимчасово переміщених осіб зі своїми машинами, почав створюватися хаос, особливо у центральній частині міста та у районі залізничного вокзалу. Ми були змушені почати штрафувати водіїв, щоб запобігти кермуванню з порушеннями правил дорожнього руху”, — розповів Lviv.Media директор департаменту міської мобільності та інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Наразі від моменту, коли активно почали виписувати штрафи, уже встигли оформити понад 17 тисяч порушень. Додамо, що мінімальний розмір штрафу — 340 грн. Але в залежності від специфіки правопорушення, він може збільшуватися до 680 грн. Якщо ж водій-порушник не сплачує штраф впродовж 10 днів, то сума подвоюється.

Разом з тим у місті вже евакуюють машини з місць, які перешкоджають руху іншого транспорту. Лише упродовж 1-16 березня у Львові на арешт-майданчик забрали 82 автомобілі. Аби повернути своє авто, власник повинен сплатити 720 грн за послуги евакуатора, ще 140 грн коштує одна доба зберігання авто на майданчику.

“Найчастіше евакуюємо машини зі смуг для руху громадського транспорту, пішохідних переходів, автомобілі, які з порушеннями стоять на перехрестях”, — пояснив Олег Забарило.

Також найбільше порушень інспектори фіксують у центральній частині міста на проспектах Свободи та Шевченка, вулицях Гавришкевича, Коперника, Саксаганського, площах Міцкевича, Галицькій, Соборній.

До речі, кошти, які сплатили водії-порушники, скеровують на перевезення вимушено переміщених українців та особового складу Збройних сил України.

“Силами АТП 1 і інших приватних перевізників ми перевозимо безплатно переселенців з вокзалу до кордону з Польщею. Таких рейсів вже було понад 1500. Ми перевезли до 130 тисяч людей”, — поділився посадовець.

Де паркуватися у Львові, щоб не заплатити штраф

Для міста зараз важливо зараз забезпечити безперешкодний рух громадського та іншого транспорту.

Саме тому департаменту міської мобільності та інфраструктури закликає не паркуватися на:

  • перехрестях
  • смугах громадського транспорту
  • вузьких вулицях
  • пішохідних переходах

“Зараз потрібно забезпечувати рух швидких допомог, пожежних машин, гуманітарних конвоїв, спецтехніки. Рух у місті має бути швидкий. Також зараз важливо людям швидко і мобільно рухатися, бо у будь-який момент є ризик повітряної тривоги та бомбових ударів. Тож просимо водіїв не залишати машини з порушенням правил і не блокувати смуги для руху громадського транспорту”, — наголосив Олег Забарило.

Натомість він попросив використовувати місця, де паркування можливе відповідно до дорожньої розмітки, або майданчики для платного паркування. Платна стоянка у центрі міста максимум обійдеться у 30 грн за годину на закритому майданчику. Однак є локації, на яких можна лишити машину і за 15 та 20 грн.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності