• Головна
  • Рецепти
  • 10 рецептів дитинства 90-х: ностальгійні страви, які пам'ятає кожен

10 рецептів дитинства 90-х: ностальгійні страви, які пам'ятає кожен

торт Мурашник

Дитинство в 90-х було особливим періодом: складним, але водночас наповненим яскравими спогадами. Одні з найтепліших спогадів пов'язані з їжею, яку готували наші мами та бабусі. На відміну від сучасних делікатесів, ці страви були простими, але надзвичайно смачними. Пропонуємо згадати найпопулярніші рецепти того часу.

Салат "Мімоза"

Святковий стіл 90-х неможливо було уявити без цього салату. Його готували шарами: відварна картопля, морква, консервована риба (зазвичай сайра чи горбуша), цибуля, яйця. Кожен шар щедро промащували майонезом. А зверху обов'язково посипали тертим жовтком, який створював ефект ніжних квітів мімози. В деяких родинах додавали плавлений сирок або твердий сир – кожен мав свій особливий рецепт.

Торт "Мурашник"

Цей десерт був справжнім порятунком для господинь, адже не потребував випічки. Печиво "Марія" подрібнювали в крихту (часто це робили за допомогою скалки), змішували зі згущеним молоком та розм'якшеним маслом. З цієї маси формували гірку, яка дійсно нагадувала мурашник. Прикрашали тертим шоколадом або какао. Деякі додавали подрібнені горіхи або родзинки для різноманітності смаку. Торт обов'язково мав постояти в холодильнику кілька годин, щоб добре просочився.

Морозиво із згущеного молока

У часи, коли магазинне морозиво було розкішшю, господині навчилися робити його вдома. Рецепт був простий: згущене молоко збивали з маслом, додавали ванілін для аромату. Масу розкладали у формочки (часто використовували звичайні металеві склянки) і ставили в морозильну камеру. Іноді додавали какао для шоколадного смаку, подрібнені горіхи або варення. Особливою радістю було дістати морозиво з формочки – для цього її на кілька секунд занурювали в гарячу воду.

Солодка ковбаска

Цей десерт був улюбленим не тільки у дітей, але й у дорослих. Його готували з подрібненого печива, какао, масла та згущеного молока. Всі інгредієнти ретельно перемішували, формували ковбаску, загортали в пергамент або фольгу і ставили в холодильник. Коли десерт застигав, його нарізали тоненькими скибочками – точно як справжню ковбасу. Кожна господиня мала свої секрети приготування: хтось додавав горіхи, хтось – родзинки, а дехто – подрібнені цукерки.

Картопля "по-французьки"

Насправді ця страва мала мало спільного з французькою кухнею, але назва прижилася. Картоплю нарізали кружальцями, викладали на деко, зверху клали шар цибулі, потім – шар відбитого м'яса (часто використовували свинину). Все це щедро змащували майонезом і посипали тертим сиром. Запікали до золотистої скоринки. Аромат цієї страви збирав всю родину за столом. Особливо смачною була хрустка сирна скоринка, за яку діти часто влаштовували справжні баталії.

Рожеві сирки

У часи, коли глазуровані сирки були дефіцитом, господині навчилися робити їх вдома. Дитячі руки завжди допомагали розминати сир, змішувати його з маслом та цукром. Особливий смак і колір надавало варення – найчастіше малинове або полуничне. З цієї маси формували невеликі сирки або кульки, які обкачували в кокосовій стружці. Деякі господині додавали ванілін для аромату або какао для різноманітності. Ці домашні ласощі часто брали з собою до школи на перекус.

Олів'є "економ"

Легендарний салат, який готували на всі свята. У 90-ті роки класичний рецепт адаптували під наявні продукти. Замість дорогого м'яса використовували варену ковбасу, додавали більше картоплі та моркви. Але навіть у такому варіанті салат залишався улюбленою стравою. Його готували величезними мисками, щоб вистачило на всю родину і гостей. Особливим шиком вважалося прикрасити салат зеленим горошком та зеленню петрушки.

Гарячі бутерброди

Це був справжній хіт для швидкого перекусу. На хліб намащували майонез (обов'язково по краях, щоб утворилася хрустка скоринка), клали кружальце ковбаси або шматочок шинки, зверху – помідор і тертий сир. Запікали в духовці або на сковорідці під кришкою. Особливим шиком вважалося додати кільця консервованої кукурудзи або болгарський перець. Діти обожнювали спостерігати, як плавиться сир і створює апетитні "тягучки".

Вафельні трубочки зі згущеним молоком

Ці солодощі були і залишаються улюбленими ласощами багатьох. У 90-ті їх часто продавали пустими, без начинки. Вдома їх наповнювали вареним згущеним молоком, яке готували, виварюючи банку кілька годин. Процес наповнення трубочок був справжнім мистецтвом – потрібно було зробити це акуратно, щоб начинка не витікала. Деякі господині додавали в начинку подрібнені горіхи або какао для різноманітності смаку.

Компот із сухофруктів

Цей напій був у кожному домі, особливо взимку. Величезні каструлі компоту варили з різних сухофруктів: яблук, груш, кураги, родзинок, чорносливу. Особливий аромат створювала кориця, яку додавали під час варіння. Компот пили як гарячим, так і холодним. Часто його розливали по трилітрових банках і зберігали на балконі. А зварені сухофрукти були окремою смакотою – діти любили виловлювати їх з компоту.

Традиції та сучасність

Сьогодні багато хто продовжує готувати ці страви, передаючи рецепти своїм дітям. Хоча зараз є доступ до найрізноманітніших продуктів та готових страв, ці прості рецепти залишаються улюбленими. Можливо, секрет їхньої популярності не тільки у смаку, але й у теплих спогадах, які вони викликають.

Сучасні господині часто модифікують ці рецепти, додаючи нові інгредієнти або замінюючи майонез більш корисними соусами. Але основа залишається незмінною – це прості, смачні страви, які об'єднують родину за столом і створюють особливу атмосферу затишку та тепла.

Ці рецепти – не просто інструкції з приготування їжі, це частина нашої історії, спогади про час, коли прості продукти перетворювалися на святкові страви завдяки любові та майстерності наших мам і бабусь.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності