В Україні можуть посилити відповідальність за незаконне будівництво

В Україні можуть посилити відповідальність за незаконне будівництво

Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт у першому читанні

Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроєкт №5877, яким посилюється відповідальність за порушення у сфері містобудування.

Документом передбачається провести загальнодержавну реформу містобудування, адже наразі покарання за незаконні будівництва чи порушення містобудівних умов є незначними.

"Встановлені чинним законодавством розміри штрафів на сьогоднішній день є неспівставними з масштабами можливої шкоди внаслідок вчинення протиправних дій, тому вони потребують перегляду і збільшення. Крім того, на практиці довести вину, наприклад, сертифікованих осіб майже не можливо, що пояснюється недосконалістю чинного законодавства", - йдеться в пояснювальній записці.

Власне, у разі прийняття законопроєкту у другому читанні, в Україні збільшать відповідальність за злочини у сфері містобудівної діяльності. Йдеться про накладання арешту на незаконні будівництва, щоб власники не могли продовжувати будівельні роботи. Також пропонується збільшити розміри штрафів та посилити відповідальність за підробку документів та внесення неправдивих відомостей до електронної системи. Також жорсткіше каратиметься самовільне будівництво або зайняття земельної ділянки.

У документі пропонується встановити штрафи в разі виконання підготовчих робіт без дозволу у розмірі від 17 000 грн до 25 500 грн та для посадових осіб у розмірі 25 500 грн до 34 000 гривень.

За незаконне будівництво будинків до 4-х поверхів пропонують карати у розмірі 34 000 – 42 500 гривень. Незаконне будівництво будинку від 5-ти поверхів каратиметься від 51 000 до 59 500 гривень, а будівництво висоток та торгових центрів від 68 000 до 76 500 гривень.

Продаж квартир у будинках не прийнятих в експлуатацію каратиметься від 17 000 до 85 000 гривень. За знесення пам’ятника архітектури та порушення правил охорони праці пропонують штрафувати до 170 тис. гривень.

Окрім того, за будівництво на землях в охоронних зонах чи історико-культурного призначення передбачається позбавлення волі терміном до двох років. Якщо будівництво призвело до тяжких екологічних або технологічних наслідків — до 5 років.

Нагадаємо, нещодавно у Львові погодили будівництво крематорію. Його повинні збудувати на території Голосківського кладовища, а роботи з будівництва почнуть уже в наступному році. З’явиться крематорій на ділянці площею 2 га, висота будівлі повинна не перевищувати 10 метрів, а відсоток забудови повинен бути 11,8%.

Закони

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності