Ефективні методи лікування псоріазу: симптоми та причини

Ефективні методи лікування псоріазу: симптоми та причини

Клінічні ознаки псоріазу

Псоріаз проявляється червоними, лускатими бляшками з чітко окресленими краями, які симетрично розташовані на тілі. Лусочки зазвичай мають сріблясто-білий колір, за винятком ділянок шкірних складок, де бляшки виглядають блискучими та вологими. Найчастіше уражуються шкіра голови, лікті та коліна, але захворювання може проявлятися на будь-якій ділянці тіла.

Свербіж при псоріазі може бути як легким, так і дуже сильним, що призводить до розчісування та ліхеніфікації. Можуть утворюватися тріщини на долонях і підошвах. Феномен Кебнера, що характеризується появою нових уражень на пошкодженій або подразненій шкірі, є однією з особливостей псоріазу.

Також можлива поява точкової кровотечі після видалення лускатого шару (ознака Ауспіца), що пояснюється розширенням капілярів шкіри. Залежно від місця ураження, виділяють різні форми псоріазу: долонно-підошовний, генітальний, на обличчі та інші. Якщо висипання охоплюють менше 20% площі шкіри, це вважається локалізованим псоріазом, а понад 20% – великим псоріазом. Якщо висипання охоплюють майже все тіло, це називається універсальним ураженням.

Причини виникнення псоріазу

Псоріаз може бути викликаний різними факторами, що провокують розвиток захворювання. Основні тригери включають:

 • травми шкіри;
 • ультрафіолетове опромінення (УФО);
 • ВІЛ-інфекцію;
 • бета-гемолітичну стрептококову інфекцію;
 • прийом медикаментів (бета-блокатори, хлорохін, літій, інгібітори АПФ);
 • емоційний стрес;
 • вживання алкоголю та тютюнопаління;
 • ожиріння;
 • прийом бета-блокаторів при артеріальній гіпертензії.

Часто пацієнти з псоріазом мають супутні захворювання, які можуть ускладнювати його перебіг. До них відносяться:

 • запальний «псоріатичний артрит» та спондилоартропатія, які спостерігаються у 40% пацієнтів із раннім початком хронічного бляшкового псоріазу;
 • запальні захворювання кишківника, такі як хвороба Крона та виразковий коліт;
 • увеїт (форма запалення ока);
 • целіакія;
 • локалізований долонно-підошовний пустульоз, генералізований пустульоз і гострий генералізований екзантематозний пустульоз;
 • неалкогольна жирова хвороба печінки.

Що таке псоріаз і які його симптоми?

Псоріаз вражає від 2 до 4% людей незалежно від статі. Він може виникнути в будь-якому віці, навіть у дитинстві, проте найчастіше проявляється у віці 15-25 та 50-60 років. Це хронічне захворювання, яке може змінюватися за ступенем та тяжкістю проявів протягом усього життя. Близько третини пацієнтів мають родичів з таким самим діагнозом.

Псоріаз – це дерматологічне захворювання, яке супроводжується свербежем, запальними висипаннями та лущенням шкіри. Хоча причина псоріазу до кінця не вивчена, одним із основних факторів вважається стрес.

Псоріаз виникає через гіперактивний ріст клітин шкіри, що призводить до утворення ущільнень на її поверхні. Симптоми можуть проявлятися у хронічній формі з періодами загострення та рецидивів. Важливо зазначити, що псоріаз не є заразним. Сьогодні в Інтернеті можна знайти багато інформації про це захворювання, а також побачити фотографії його проявів за запитом «псоріаз фотографії».

На початковій стадії псоріаз проявляється у вигляді червоних плям, які називаються бляшками, і супроводжуються лущенням. Ці висипання можуть викликати сильний свербіж, а під лусочками шкіри можна побачити ущільнений, ороговілий шар.

Ефективні методи лікування псоріазу

Для призначення ефективного методу лікування необхідна консультація кваліфікованого лікаря. У сучасній медицині існує багато методів боротьби з псоріазом, але не всі вони можуть гарантувати бажаний результат.

Методики з використанням дьогтю та нафталіну вже застарілі. Фототерапія не завжди дає швидкий і виражений результат. Глюкокортикостероїдні препарати мають короткий термін застосування.

Одним з найефективніших методів лікування псоріазу є імунно-біологічні технології, які вже понад 15 років використовуються в Європі та Америці і демонструють стійкий результат.

Лікування в Центрі «Лазерхауз»: імунобіологічна терапія

Дерматолог Центру «Лазерхауз» призначає препарат для імунобіологічної терапії після попередньої консультації, обстежень та аналізів. Основною діючою речовиною препарату є секукінумаб.

Бляшковий псоріаз у дорослих

Цей препарат призначений для лікування дорослих пацієнтів із бляшковим псоріазом помірної та тяжкої форми, що потребує системної терапії.

Псоріатичний артрит

Препарат застосовується для лікування активного псоріатичного артриту у дорослих пацієнтів, якщо попередня терапія протиревматичними препаратами (DMARD) не дала належного ефекту. Його можна використовувати як монотерапію або в поєднанні з метотрексатом.

Анкілозуючий спондиліт (АС, рентгенологічний аксіальний спондилоартрит)

Препарат призначений для лікування активного анкілозуючого спондиліту у дорослих пацієнтів при недостатній реакції на стандартну терапію.

Нерентгенологічний аксіальний спондилоартрит

Препарат також застосовується для лікування активного нерентгенологічного аксіального спондилоартриту з ознаками запалення, такими як підвищений рівень С-реактивного білка (СРБ) та/або дані магнітно-резонансної томографії (МРТ), у дорослих, які не реагують на нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП).

Дізнайтесь більше про лікування псоріазу в Центрі «Лазерхауз» та отримайте професійну допомогу у боротьбі з цим захворюванням.

Публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності