Портал “Дія”: які будівельні послуги доступні та як їх отримати

Портал “Дія”: які будівельні послуги доступні та як їх отримати

Через портал можна отримати 11 будівельних послуг

У Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що відтепер через "Дію" можна отримати 11 будівельних послуг. Ми розібрали більш детально, що пропонує портал та як отримати ці послуги.

"Функціонал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва постійно оновлюється. Наразі на порталі Дія доступні 11 електронних послуг у будівництві. У майбутньому опції зростатимуть. Це важливо, адже завдяки діджиталізації у сфері будівництва мінімізується паперовий документообіг та контакт між суб’єктами. Відтак, знижується рівень корупції" , — зазначив Міністр Олексій Чернишов.

Щоб отримати ці послуги, знадобиться особистий електронний підпис. Далі — потрібно зареєструватися або авторизуватися на порталі "Дія" у "кабінеті громадянина" . Потім — заповнити онлайн-форму на отримання послуги.

 

Будівельні послуги та строки їх реєстрації:

  • Державна реєстрація прав на нерухоме майно

Реєстрація: до 5 робочих днів. Проте термін реєстрації можуть продовжити до 35 робочих днів. Послуга доступна поки що тільки у Харкові. Скористатися нею може тільки один із власників нерухомого майна. 

  • Скасування повідомлення про початок підготовчих або будівельних робіт

Реєстрація: 5 робочих днів. Користувачу послуги потрібен номер дозвільного документа, який потрібно скасувати. Якщо у будівництва кілька замовників — потрібно вказати їхні контактні дані. 

  • Декларація про готовність до експлуатації об’єктів СС1

Реєстрація: 10 днів. До будівель і споруд класу СС1 відносять об’єкти внутрішньовиробничих доріг, комунікацій і продуктопроводів. Також парники, теплиці, освітлювальні опори тощо. Після введення об’єкта до експлуатації можна оформити право власності на нього.

  • Видача будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Будівельний паспорт — документ, що визначає вимоги до розміщення та будівництва індивідуального житлового, садового або дачного будинку не вище двох поверхів. Площа будівництва: до 500 квадратних метрів.

Реєстрація: 10 днів. Тут можна подати заяву на видачу будівельного паспорта забудови земельної ділянки. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи відмову в реєстрації також з’явиться в кабінеті громадянина і на електронній пошті. Як тільки будівельний паспорт буде зареєстровано — запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності.

  • Подання повідомлення про початок підготовчих робіт

Реєстрація повідомлення: автоматично або до 5 днів. Ви не можете виконувати будівельні роботи лише після повідомлення про початок будівельних робіт. Тільки зареєстровані повідомлення дають право це робити.

  • Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта

Реєстрація повідомлення: автоматично або до 10 днів. Після завершення будівельних робіт можна подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Після реєстрації декларації можна оформити право власності на об’єкт будівництва.

  • Повідомлення про початок будівельних робіт СС1

Реєстрація: автоматично або до 10 днів. Віднесення об’єкта будівництва до певного класу наслідків здійснює проєктна організація під час розробки проєкту будівництва. Він завжди вказується у проєктній документації.

  • Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта

Реєстрація: до 10 робочих днів.  Перевірити реєстрацію декларації можна на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва.

  • Дозвіл на виконання будівельних робіт

Реєстрація: 10 днів. Можна подати заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт для об’єктів, що належать до класу відповідальності СС2/СС3.

  • Внесення змін у дозвіл на виконання будівельних робіт

Реєстрація: 10 днів. Тут можна подати заяву на зміну даних або виправлення технічної помилки у дозволі на виконання будівельних робіт для об’єктів класу відповідальності СС2/СС3.

  • Анулювання дозволу на виконання будівельних робіт

Реєстрація: 10 днів. Подають заяву на анулювання дозволу на виконання будівельних робіт для об’єктів класу відповідальності СС2/СС3. Після анулювання дозволу право на виконання будівельних робіт  продовжувати будівництво не можна.

  • Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію

Реєстрація: до 15 днів. Вартість із середніми (СС2) наслідками: з 1 січня 2021 року — 10442 гривні, з 1 липня — 10943 гривні 40 копійок, з 1 грудня — 11412 гривень 20 копійок. Вартість із значними (СС3) наслідками: з 1 січня 2021 року — 11804 гривні, з 1 липня — 12370 гривень 80 копійок, з 1 грудня — 12901 гривня 20 копійок.

Додамо, експериментальний проєкт із запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва стартував в Україні у липні 2020 року.  У червні 2021 року Кабмін затвердив порядок ведення ЄДЕССБ, який встановлює єдині норми створення електронних документів  у сфері будівництва.

Без категорії

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності