"Опіка Ангела": як в Україні будуть підтримувати батьків, що втратили дитину

"Опіка Ангела": як в Україні будуть підтримувати батьків, що втратили дитину

В Україні створили групи підтримки для батьків, які втратили дитину. Проєкт запустила організація “Опіка Ангела”. Участь у групі безкоштовна. Зустрічі батьків проходять щомісяця онлайн чи офлайн, залежно від регіону. 

Зібрання проходять за світовими стандартами, тож вся інформація конфіденційна. Прийти підтримати учасника можуть і близькі люди, але їм має бути більше 18 років. 

“Групи підтримки ведуться за принципом “рівний рівного”. Це означає, що консультацію надають інші батьки, які мали досвід втрати дитини. Вони пройшли відбір та проявили інтерес допомагати іншим. Ми навчали їх, тож це люди певного рівня емоційного інтелекту", - розповідає співорганізаторка проєкту Наталія Сениця.

У проєкті працюють психологи, психотерапевти та люди різних професій.

"Навчання проводимо більш глибинно у порівнянні із закордонними організаціями. Там воно триває 2 дні, а у нас довше. Спочатку проводили навчання за етичним кодексом, визначали як та кого підтримуємо. Ще 2 серії навчання відбудуться впродовж пів року.  Ми хочемо, щоб наші волонтери у майбутньому стали тренерами інших волонтерів”, — говорить співорганізаторка.

Зі 108 заявок до проєкту відібрали 20 волонтерів-ведучих. Вони працюють у всій Україні. У Львові вже є 2 групи підтримки, наступна відбудеться 21 липня.  

95% відвідучів таких груп - жінки. Чоловіки зазвичай не приходять.

“У чоловіків складається враження, що вони визнають власну слабкість, якщо підуть туди. Інший момент — у суспільстві чоловікам не дають горювати. Своїми словами соціум забирає це право на підтримку, але ж втрати зазнали двоє з батьків. Проте їм навіть самим важко дати собі право на горе. Ми завжди запрошуємо приходити у парі, але чоловіків серед учасників мало”, — пояснює Наталія.

У групі може бути не більше 10-12 людей, але у середньому приходить 5-7. Також є групи підтримки для тих, хто планує вагітніти після втрати дитини. Вони відбуватимуться щосуботи.Кожну групу ділять умовно на 3 етапи: знайомство, історії та неформальне спілкування. Організатори проєкту говорять, що не вимагають учасників групи говорити. Є багато людей, які просто слухають та відчувають зцілення у цьому. 

“Про результати говорити зарано, адже вони стають зрозумілими сім’ям пізніше. Деяким достатньо прийти на одну зустріч, а комусь треба їх більше. Для відновлення абсолютно нормально відвідати хоча б 10 сеансів. Група підтримки дає можливість висловитися людям та бути почутими. Випустити біль, а не носити його у собі кожен день” — говорить Наталія Сениця.

Записатися для участі можна тут.

 

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності