На Львівщині створили гарячу лінію для боротьби з російськомовним продуктом

На Львівщині створили гарячу лінію для боротьби з російськомовним продуктом

Відтепер жителі Львівщини можуть скаржитися на заклади, де грає російська музика

На Львівщині запустили гарячу лінію для боротьби з російськомовним культурним продуктом. Назвали її "Львівщина без мови окупанта". Працює вона на платформі Facebook. Тут кожен житель області зможе фіксувати порушення мораторію.

Унікальністю гарячої лінії є збір зафіксованих порушень у єдиній групі, де можна писати також правдиві відгуки про заклади відпочинку та громадського харчування.

"Дуже часто нам надходять повідомлення про порушення мораторію. Тому є ініціатива — гаряча лінія у Facebook, де кожен може написати та зафіксувати випадок використання російськомовного продукту. Також хочемо просити долучитися Національну поліцію для роз'яснення власникам закладів, що цього робити не варто", — каже директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації Дмитро Посипанко.

Щоб уникнути порушення мораторію, підприємцям області проводять роз'яснювальні роботи (роздають наклейки, плакати, видруковані матеріали) та рейди (ходять по закладах, де грає російська музика та роз'яснюють чому цього треба уникати).

"На жаль ми не забезпечуємо ці рейди законодавчими стимулами чи покараннями. І тут постає питання до законодавчих органів, щоб цю ініціативу, яка реалізується на Львівщині,  поширити на всю територію Україну та запроваджувати за це штрафи", — пояснює Дмитро Посипанко.

Найкращим методом у популяризації мораторію, який дійсно працює, каже Дмитро Посипанко, є публічне засудження закладів, де є російськомовний продукт. Це є легальним тиском громади, тож на гарячій лінії буде зібрана вся інформація про найбільших та найчастіших порушників. Це буде корисно для органів державної влади та допоможе посилити вплив на порушників.

Додамо, мораторій на використання  на публічне використання російськомовного культурного продукту діє з 2018 року.

Відтак, у випадку виявлення публічного використання російськомовного культурного продукту, мешканців області просять реагувати та звертатись із відео чи аудіо матеріалами до адміністраторів групи, які є представниками Міжвідомчої робочої групи.

Нагадаємо, вчора в Україні відзначали Міжнародний день рідної мови. До свята Lviv.Media підготувало кілька цікавих фактів про українську мову.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності