У Львівському ТЦК відреагували на силове затримання військовозобов’язаного

У Львівському ТЦК відреагували на силове затримання військовозобов’язаного

Чоловік перебував у розшуку через порушення військового обліку

У Львівському ТЦК та СП відреагували на відео з силовим затриманням чоловіка, яке активно поширювалось у соцмережах вранці, 6 травня. У центрі комплектування зазначили, що чоловік намагався втекти , ображав силовиків та відмовлявся показати свої документи. Згодом з’ясувалося, що він є порушником військового обліку.

Військовозобов’язаний намагався втекти і агресивно поводився

Чоловіка зупинили на вулиці Залізничній для перевірки військово-облікових документів, що є обов’язковим згідно з чинним законодавством у період дії режиму воєнного стану.

“У даному випадку громадянин відмовився виконувати законну вимогу про пред’явлення документів, намагався втекти з місця події, словесно ображав представників силових структур та поводився агресивно. Після встановлення його особи з’ясувалося, що він є порушником військового обліку і перебуває в розшуку.

У зв’язку з цим громадянину запропонували проїхати в ТЦК та СП. Після відмови й опору було ухвалено рішення про доставлення громадянина до ТЦК та СП для подальшого з’ясування обставин,” — зазначили у ТЦК.

Також у центрі комплектування додали, що відеофрагменти, які поширили у соцмережах, відображають лише частину ситуації — вже після вчинення чоловіком дій, що мають ознаки адміністративного правопорушення та, можливо, кримінального правопорушення зокрема, злісної непокори законним вимогам працівникам поліції і військовослужбовців.

Військовослужбовці мають право застосовувати силу під час опору

Згідно з статтею 18 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” та Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, військовослужбовці, які виконують обов’язки з оповіщення та перевірки документів, мають право застосовувати визначені законом заходи фізичного впливу у разі чинення опору чи агресивної поведінки.

Також у ТЦК нагадують, щозгідно з постановою Кабміну та Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, громадяни чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі) та документ, що посвідчує особу. А також пред’являти ці документи на вимогу уповноважених осіб ТЦК та СП або працівників поліції.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності