Українські архітектори створили онлайн-конструктор автентичних будинків Львівщини

Українські архітектори створили онлайн-конструктор автентичних будинків Львівщини

Охочі можуть онлайн створити віртуальний традиційний місцевий будинок

Українські архітектори дослідили 49 сіл Львівщини та створили онлайн-конструктор автентичних будинків. Львівщина стала 13 регіоном, котрий увійшов до проєкту RE:Ukraine Villages.

Як повідомляють дослідники, проєкт має на меті зберегти сформований органічний образ українських сіл замість типової забудови. Команда архітекторів відвідала 49 сіл у межах 18 громад Львівської області.

Типові декоративні елементи Львівщини — геометричні орнаменти, анімалістичні мотиви, горизонтальні смуги, нанесені на фасад уздовж вікон. Пишаються в області й багатими різьбленими дерев'яним елементам на верандах і фронтонах. Можна побачити й мальовані панно зі сценами, що зображують традиційне вбрання або звичаї”, — діляться спостереженнями творці проєкту. 

Відобразили в конструкторі й характерні для Львівської області колірні гами й декор. Типовими для області є поєднання білого, блакитного, жовтого, зеленого та коричневого.

За результатами дослідження в онлайн-конструктор додали нові типи веранди та варіанти її розміщення, а також віконця піддашшя та декор фасаду — наприклад, мальовані панно.

Як працює онлайн-конструктор

Архітектори досліджують автентичні будинки, які звели за останні 100 років та дають змогу жителям області, архітекторам та забудовникам використовувати локальні будівельні традиції у сучасному контексті. 

В онлайн-конструкторі можна створити власний віртуальний будинок за дизайн-кодом конкретного регіону. Користувач проходить на сайті прості кроки і отримує:

  • рекомендації з будівництва або відновлення традиційного житла
  • pdf-альбом з ізометрією, кресленнями, планами, розгортками фасадів і технічним описом
  • рекомендації щодо вибору оздоблювальних матеріалів

“Так процес відновлення будинків стає простим і доступним для людей із різним достатком і потребами. Це можливість відремонтувати сільські будівлі, зберігаючи їхню автентичність, а також створити комфортне житло з повагою до культурної спадщини того чи іншого регіону”, — додають творці проєкту.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності