Втратили 34,5 млн грн: висновок Держаудитслужби після перевірки Миколаївської ТГ

Держаудитслужба виявила в одній з громад Львівщини низку недоліків та втрачені резерви

За результатами фінансового аудиту Миколаївська громада втратила чи недоотримала близько 34,5 млн грн

Західний офіс Держаудитслужби під час фінансового аудиту бюджету Миколаївської міської територіальної громади, що на Львівщині, виявив низку недоліків, які призвели до втрати резервів. За підрахунками фахівців Держаудитслужби, громада втратила близько 34,5 млн грн. Про це ще 31 січня повідомила пресслужба Держаудитслужби.

Операції з землею

Найбільше недоліків аудитори знайшли в операціях із землею. Через відсутність єдиного підходу до визначення розміру орендної плати за земельні ділянки, які мали однакове цільове призначення, громада недозаробила 19,5 млн грн. Також через використання земельних ділянок без належних документів Миколаївська МТГ втратила 8,9 млн грн.

Також міські посадовці недопрацювали при визначенні й отриманні плати за оренду земельних ділянок, на яких розміщені водні об’єкти, за розміщення тимчасових споруд на об’єктах доброустрою, не завжди вмотивовано надавали пільги зі сплати орендної плати тощо” — йдеться в повідомленні Держаудитслужби.

Інші втрачені резерви

Коштом Миколаївської громади у загальноосвітніх школах навчалися діти з інших громад, без подальшої компенсації витрачених 1,9 млн грн, тому що громади своєчасно не уклали договори про міжбюджетні трансферти. До того ж в управлінні капітального будівництва, економіки та комунальної власності Миколаївської міської ради втратили 3,2 млн грн через безпідставну оплату ПДВ, нарахованого на зарплату працівників та на оплату виконаних підрядниками робіт.

Під час кожної з ревізій, проведених у Відділі освіти, молоді та спорту Миколаївської міської ради, у Миколаївській міській лікарні, на міському КП “Житлово-комунальне управління”, МКП “Миколаївводоканал”, виявлено втрати, які перевищили мільйон гривень. Причиною стали порушення, допущені при виплаті зарплати працівникам, розрахунках з підрядними організаціями за виконані роботи з ремонту чи благоустрою, розрахунках зі споживачами тощо” — зазначила Держаудитслужба.

Аудитори підготували і надіслали керівництву міської ради пропозиції для виправлення недоліків. Матеріали ревізій передали підрозділам ГУ Національної поліції у Львівській області, поінформували Львівську обласну прокуратуру та Територіальне управління БЕБ у Львівській області.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності