Перевиконання бюджетів: як економічне бронювання вплинуло на громади Львівщини

Як економічне бронювання вплинуло на бюджети громад Львівщини

Підвищення зарплат і вихід із тіні сприяли значному зростанню податкових надходжень у громадах Львівщини

Економічне бронювання суттєво змінило фінансову ситуацію на Львівщині, сприяючи перевиконанню місцевих бюджетів та виведенню зарплат із тіні. Завдяки підвищенню офіційних доходів працівників значно зросли податкові надходження, що забезпечило стабільний розвиток громад. Про це 7 січня в інтерв’ю LVIV.MEDIA розповів очільник Львівщини Максим Козицький.

Перевиконання місцевих бюджетів

За словами Максима Козицького, з 73 громад Львівської області майже всі у 2024 році перевиконали бюджети. Це стало можливим завдяки змінам у підходах до оплати праці через економічне бронювання, яке сприяє виходу із "тіні". Роботодавці почали "відбілювати" заробітну плату, підвищуючи її для можливості економічного бронювання працівників.

"Люди почали відбілювати свою зарплату. Маючи бажання забронювати своїх працівників, вони попіднімали зарплату з 8 тисяч до 14 тисяч. На цей час йде підняття зарплати до 22 тисяч гривень, для того, щоб мати можливість бронювати. Я не бачив жодного будівельника, який отримує зарплату менше 20 тисяч гривень, хоча офіційно вона становила 8 тисяч. В перевізників маршруток зарплата 9 тисяч, зараз вже піднялося до 14 тисяч. Офіційна теж більше 20 тисяч. Зайдіть, на будь-який сайт, з пошуку роботи, які там зарплати та подивіться на офіційну статистику, яка зарплата офіційна" – зазначив Козицький.

Зростання податкових надходжень

Підвищення офіційних зарплат значно вплинуло на податок на доходи фізичних осіб, що, своєю чергою, збільшило надходження до місцевих бюджетів. За словами очільника Львівщини в області зареєстровано понад 126 тисяч фізичних осіб-підприємців (ФОПів), які мають значний вплив на економіку регіону. Однак багато з них таки використовують можливості для мінімізації податків через низькі офіційні зарплати.

"Середня зарплата у ФОПів становить 8 230 гривень. Ми справді думаємо, що люди можуть жити за таку суму? Люди, які виходять із тіні, заслуговують на повагу і на те, щоб ми йшли на зустріч", — додав Максим Козицький. Особливу увагу він звернув на IT-галузь, де, попри високі реальні зарплати, офіційні виплати часто залишаються мінімальними: “Ми знаємо, що зарплата в IT-галузі офіційно 8 100 гривень – це просто масове явище”.

Економічне бронювання не лише допомогло підвищити фінансову стабільність громад Львівщини, а й дало поштовх до зміни свідомості роботодавців та працівників щодо прозорості виплат. Завдяки активній участі у процесах виходу із "тіні", регіон демонструє позитивні зрушення у соціально-економічному розвитку. Однак, як зазначає Максим Козицький, попереду ще багато роботи, зокрема у сфері підтримки підприємців та залучення інвестицій.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності