Фонд Козицького профінансує новітні дрони ще одному зенітному полку

Фонд Козицького профінансує новітні дрони ще одному зенітному полку

Безпілотні системи призначені для виявлення та знищення ворожих розвідувальних та ударних дронів

Благодійний фонд Козицького, компанія-виробник Besomar та представник 39 зенітно-ракетного полку 4 грудня підписали угоду про виробництво та постачання нових дронів. Угода також передбачає навчання військовослужбовців на спеціальному полігоні на заході України.

Дрони компенсують втрати зенітно-ракетних комплексів

Як розповів у коментарі LVIV.MEDIA представник 39 ЗРП Зеновій Комерзан, у військовій частині створили дві батареї безпілотних систем. Зараз формується особовий склад, який пройде навчання і буде працювати із протиповітряними дронами Besomar 3210.

“Ми здебільшого працюємо ще радянськими ЗРК, такими як Оса, Тор, Стріла. Вони досить старі, часто ламаються і весь час потребують ремонту і запасних частин, який у нас, на жаль, немає. Ці безпілотні системи є нового типу, вони довго знаходяться в повітрі без підзарядки. І досить ефективно можуть знищувати як розвідувальні, так і ударні безпілотники. Це Орлан, Зала Суперкам. Ефективність їх роботи набагато вища, тому що радянських ЗРК в нас більше не стає, вони старі, а нових Україна не виробляє. А ударні безпілотники виробляються і працюють ефективно”, — наголосив Зеновій Комерзан.

Представник благодійного фонду Степан Козицький повідомив, що загальна сума інвестицій у виробництво і постачання дронів для зенітних військових частин до кінця року складе 13 млн гривень. За ці гроші виготовлять щонайменше 100 безпілотних систем. “Фонд Козицького не планує зупинятися на цій програмі. Ми плануємо збільшувати фінансування. Наступного року будуть більші бюджети, і допомоги армії буде більше. Ми шукаємо високотехнологічні продукти, такі як у компанії Besomar”, — сказав Степан Козицький. До слова, у жовтні цього року Фонд Козицького підписав подібну угоду про постачання дронів для 1020 окремого зенітного ракетно-артилерійського полку.

Що відомо про дрони Besomar

Besomar — це ударні безпілотники-перехоплювачі літакового типу. Вони можуть перебувати у повітрі до 2 з половиною годин, підійматися на висоту до 4 кілометрів та розвивати швидкість 160 км/год. Дальність польоту дронів — 50-60 кілометрів. Виявивши ціль, оператор дрона наздоганяє її та підриває бойову частину, яка має радіус враження у 5 метрів. Перехоплювач також оснащений повітряним гальмом, завдяки якому може різко зменшувати швидкість. Це дозволяє йому не проминути ворожий безпілотник, вчасно наблизитись до нього і знищити.

Як розповів співзасновник компанії-виробника Роман Шемечко, перевагою цього БПЛА є співвідношення його ціни та якості. "У нього дуже хороші показники на його вартість. Ми можемо підтвердити ці показники на будь-якому з дронів і точно знаємо, що він виконує заявлені ТТХ. Його особливість — у швидкій збірці, в доступності матеріалів та у швидкій реалізації будь-яких нововведень за запитами військових. Цей виріб гнучкий і дозволяє підлаштуватись під динамічну обстановку”, — розповів Роман Шемечко.

За його словами, нещодавно виробник розробив нову функцію, яка дозволяє дрону за командою пілота виконувати маневри вищого пілотажу щоби ухилитися від ворожого нападу. Окрім того, Роман Шемечко розповів, що Besomar 3210 завдяки хорошій аеродинамічній якості планера може виконувати і функції розвідки: “Спокійно можна виключити двигун, складається задній пропелер, і він безшумно летить в тому напрямку, куди його веде пілот. І може розвідати настільки тихо, що навіть не буде чути, що він тут пролетів”.

Навчання пілотів Besomar триває до чотирьох тижнів. Спершу оператори працюють на тренажерах, згодом переходять на реальні літаки і після виходу на належний рівень пілотування — виконують тренувальні задачі з виявлення та умовного знищення цілей.

Благодійний фонд Козицького фінансує виготовлення і постачання не лише самих БПЛА, а комплексних систем: разом з катапультами, антенами, системами управління та зарядки акумуляторів, а також комплектами для швидкого ремонту в польових умовах.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності