На головному вокзалі Львова зазвучав орган, поєднаний зі снарядами

Орган на залізничному вокзалі Львова

Інсталяція показує як російська культурна політика прикриває воєнні злочини

У п’ятницю, 22 листопада, на головному залізничному вокзалі Львова зазвучав незвичний орган. Його оригінальність полягає в тому, що труби органу поєднали зі снарядами, які випустила Росія по Україні. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Автором інсталяції є Жанна Кадирова. Вона називається “Інструмент”. Таким чином українська художниця демонструє, як російська культурна політика прикриває воєнні злочини. Цією інсталяцією в Україні дали старт міжнародній мистецькій платформі “RIBBON”.

За час повномасштабної війни Головний залізничний вокзал у Львові став і центром психологічної підтримки, і центром довгоочікуваних зустрічей, і центром зустрічей людей, які втратили все. Він – місце, де великі втрати зустрічаються з надією. Дуже символічно, що сьогодні саме на вокзалі звучав особливий орган, труби якого поєднані з російськими ракетними снарядами”, — заявив очільник області.

Платформа “RIBBON” надаватиме підтримку українським митцям, культурним дистриб’юторам та культурним установам, допомагатиме рятувати українську культурну спадщину.

Це гучний голос України на міжнародному рівні. Це також важливе підсилення для 9 пункту Плану Стійкості України, який оприлюднив Президент. Нам потрібне масштабне просування української ідентичності через мистецькі проєкти за кордоном. Нам потрібні сучасні культурні простори. Нам потрібно документувати злочини росіян проти української культури та притягувати їх до відповідальності. Нам потрібно подбати про збереження, оновлення та розвиток української культури”, — зазначив Максим Козицький.

Орган з фрагментами снарядів на львівському вокзалі звучатиме щовихідних

У неділю, 24 листопада, в Укрзалізниці додали, що орган звучатиме на вокзалі щовихідних до 19 січня. “Художниця запросила українських та міжнародних музикантів, які виконуватимуть авторські програми на цьому унікальному органі щотижня”, — зазначили в Укрзалізниці.

До слова, львівський вокзал став першим чинним вокзалом-простором для мистецтва, додали в Укрзалізниці. До цього мистецькими просторами ставали лише колишні вокзали, до прикладу музей d'Orsay у Парижі та Hamburger Bahnhof у Берліні.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності