• Головна
  • Новини Львівщини
  • На Львівщині викрили холдинг, який ухилявся від сплати податків: завдано збитків бюджету на понад 50 млн грн

На Львівщині викрили холдинг, який ухилявся від сплати податків: завдано збитків бюджету на понад 50 млн грн

На Львівщині викрили холдинг, який ухилявся від сплати податків: завдано збитків бюджету на понад 50 млн грн

Близько 2 тис. співробітників закладів, які входять до холдингу, отримували заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна. Внаслідок таких дій бюджету спричинено багатомільйонні збитки.

Правоохоронці викрили схему ухилення від сплати податків холдингом, до якого входить понад 50 ресторанів та торгових точок. Про це 17 жовтня повідомили в Офісі генерального прокурора.

Викрили схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять понад 50 ресторанів та торгових точок по всій території України.

За даними слідства, службовці окремого холдингу, діючи за попередньою змовою з невстановленими наразі особами, впровадили злочинну схему ухилення від сплати податків.

Відповідно до неї близько 2000 співробітників закладів, що входять до холдингу, отримували заробітну плату двома частинами: одна – офіційна, мінімальна зі сплатою всіх обов’язкових платежів, а інша – неофіційна. Задля виплати неофіційної заробітної плати кожен співробітник під час приймання на роботу оформлював до картки для виплат заробітної плати дублікат, який передавав до відділу кадрів.

Надалі, використовуючи цей дублікат, представник головного офісу холдингу зараховував другу частину заробітної плати кожному співробітнику через платіжні термінали, зазначаючи у призначенні платежу “власне поповнення рахунку”. У такий спосіб компанія ухилялась від сплати військового збору, Єдиного соціального внеску, що має сплачувати підприємство, та ПДФО. Внаслідок таких дій бюджету спричинено багатомільйонні збитки.

Під час санкціонованих обшуків детективами БЕБ України у приміщенні головного офісу холдингу виявлено службову документацію, що свідчить про нелегальні господарські операції, необліковану готівку, чорнові записи, печатки суб’єктів господарської діяльності.

Досудове розслідування триває та здійснюється БЕБ. Вживаються заходи із встановлення розмірів спричинених збитків та осіб, які причетні до протиправної діяльності.

На сторінці Бюро економічної безпеки зазначають, що схему ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах холдингом, до складу якого входять 60 ресторанів та торгових точок, викрили у Львівській області. Орієнтовні збитки завдані державному бюджету складають понад 50 млн грн.

За попередньою інформацією, згадувані заклади не використовували РРО під час розрахунків та отримували оплату від клієнтів готівкою. Надалі кошти передавали до головного офісу у Львові.

Нагадаємо, сьогодні, 17 жовтня, у Львові в офісі холдингу емоцій !Fest у Львові пройшли обшуки. Обшуки проводило Бюро економічної безпеки. Про них повідомив один зі співзасновників холдингу Юрій Назарук. Основний вид діяльності цього холдингу − ресторани, надання послуг мобільного харчування. Додаткові види діяльності – виробництво какао і шоколаду, діяльність посередників у торгівлі харчовими продуктами та товарами широкого асортименту, діяльність туристичних операторів, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах, надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів та інше.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності