На 92-му році життя помер львівський письменник Михайло Стасюк

На 92-му році життя помер львівський письменник Михайло Стасюк

Він був делегатом від Львівської області на перших двох з’їздах Народного Руху України

На 92-му році життя помер львівський письменник Михайло Стасюк. Про це з посиланням на доньку померлого повідомила пресслужба Львівської обласної організації НСПУ.

Михайло Стасюк народився 5 лютого 1932 року у селі Куропатники Бережанського району Тернопільської області. Під час арештів патріотів у 1972-1973 рр. арештований КДБ. Допитували понад три місяці, але за відсутності доказів залишився на свободі. Причиною арешту була політична діяльність і книжка оповідань, що вийшла у 1970 р. у Києві, “Ой летіли лелеченьки”.

З того часу аж до 1989 р. його не друкували, не брали на пристойну роботу, ледь вдалось влаштуватись інженером по технагляду у радгосп “Винниківський”. У радгоспі переслідування не припинились – щотижня викликали у пустомитівське КДБ, а згодом звільнили з роботи. У цей час В. Чорновіл та М. Осадчий працювали кочегарами, а М. Стасюку таки пощастило – влаштувався оператором на Винниківську ГРС. Там працював п’ять років, до 1989 р. З того часу включився у політичну роботу: зібрав близько 3000 підписів за статус української мови, які надіслав до Верховної Ради УРСР. Створив у Винниках “Просвіту” і був першим її головою. У 1990 р. на Зелені свята організував панахиду біля могили Січових Стрільців у Винниках і першим приніс туди національний прапор.

З 1990 р. зайнявся видавництвом політичної літератури. Видав за власні кошти (спадщину з Канади) біля ста тисяч примірників книг, зокрема “Історія УПА”, “Євген Коновалець”, чотири книги Дмитра Донцова. У цьому ж 1990 р. заснував у Києві з групою політиків та науковців всеукраїнський політичний журнал “Державність”.

Був делегатом від Львівської області на перших двох з’їздах Народного Руху України у Києві, створював обласні організації Руху з Миколою Поровським в Чернігові, Кіровограді та інших містах України.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності