У Червонограді розпочинають процес перейменування міста: скільки він триватиме

У Червонограді розпочинають процес перейменування міста: скільки він триватиме

Консультації з громадськістю щодо перейменування міста Червонограда офіційно розпочнуться з 2 жовтня та триватимуть 30 календарних днів.

14 вересня на засіданні сесії депутати Червоноградської міської ради вирішили утворити спеціальну робочу групу для проведення консультацій щодо перейменування міста.

Про це йдеться на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

Підбити підсумки консультацій робоча група має не пізніше, ніж за 10 робочих днів після завершення їхнього проведення, а результати – оприлюднити на сайті міської ради.

«Консультації з громадськістю є першим кроком для перейменування міста. Рекомендацію щодо зміни назви Червонограда озвучив Український інститут національної пам'яті, відповідно до закону про деколонізацію*, який набув чинності 27 липня цього року. Відтак, згідно з законом, місцева влада зобовʼязана у піврічний термін проконсультуватися з громадою і вибрати нову назву міста. Після того, як за неї проголосує міська рада, а згодом – Верховна Рада України, населений пункт змінить своє імʼя», – зазначив директор департаменту внутрішньої політики та комунікацій Львівської ОВА Юрій Горун.

Перейменування міста Червоноград здійснюється на підставі Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». 

Нагадаємо,  LVIV.MEDIA дізнавалося, що думають мешканці Червонограда про зміну назви міста.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності