На Львівщині за 10 місяців у перинатальному центрі виявили 8 випадків рідкісної хвороби у дітей

На Львівщині за 10 місяців у перинатальному центрі виявили 8 випадків рідкісної хвороби у дітей

Медики Центру нагадують, що молодим батькам важливо перевірити малюка після народження на відсутність генетичних патологій.

За період роботи регіонального центру неонатального скринінгу на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру з 17 жовтня 2022 року виявлено 8 випадків спинально-м’язової атрофії (СМА).

Про це пишуть на сторінці Львівської обласної військової адміністрації.

Регіональний центр неонатального скринінгу на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру проводить розширений скринінг новонароджених на 21 генетичну патологію. Тут обстежують немовлят з 7 областей України.

Розширений генетичний скринінг дозволяє виявити захворювання ще на доклінічній стадії, тобто, до появи перших симптомів. І відповідно вчасно розпочати лікування або корекцію. Держава забезпечує безкоштовний генетичний скринінг для всіх новонароджених.

Загалом в Україні неонатальний скринінг проводиться виключно після надання батьками письмової згоди. Якщо згоди немає, дослідження не проводиться.

При підозрі на наявність генетичної патології батьків з дитиною запросять на повторний тест – так званий ретест. Це відбудеться до місяця часу після народження, в середньому через 2-3 тижні.

Якщо результат обстеження не повідомляється, значить жодне з 21 генетичних захворювань не виявлено.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності