На Львівщині покарали 11 ухилянтів за спробу виїхати з України: як намагалися втекти

На Львівщині покарали 11 ухилянтів за спробу виїхати з України: як намагалися втекти

На Львівщині суди покарали 11 чоловіків, які намагалися виїхати з України під час воєнного стану.

Про це редакції Lviv.Media стало відомо з матеріалів Єдиного державного реєстру судових справ.

23 серпня Жовківський районний суд Львівської області виніс вирок уродженцю Харківської області, який придбав підроблені документи та намагався виїхати з України.

Чоловік придбав документи щодо непридатності до військової служби та зняття з військового обліку у Харкові на початку червня. Вже 1 серпня чоловік намагався виїхати з України через пункт пропуску "Рава-Руська — Гребенне".

Суд визнав зловмисника винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1, ч. 4 ст. 358 ККУ, та покарав умовним терміном строком на 1 рік.

Цього ж дня Жовківський районний суд визнав винним уродженця Чернігівської області. Чоловік самостійно виготовив вдома тимчасове посвідчення військовозобов`язаного та довідку військово-лікарської комісії, вніс туди свої анкетні дані та неправдиву інформацію.

Затримали зловмисника 7 серпня, коли він намагався з підробленими документами перетнути кордон у пункті пропуску "Рава-Руська — Гребенне". Ухилянт заплатить штраф у розмірі 6,8 тис. гривень.

Старосамбірський районний суд Львівської області призначив харків'янину штраф у розмірі 11 тис. грн. Чоловік через Telegram–канал замовив підроблені документи, які б давали йому право виїхати з України у час воєнного стану. Отримавши документи через поштового оператора, ухилянт 31 липня намагався виїхати за кордон через пункт пропуску "Смільниця — Кросценко".

Ще одного ухилянта затримали 13 серпня у пункті пропуску "Краківець". Зловмисник самостійно виготовив документи щодо непридатності до військової служби та знаття з військового обліку. Яворівський районний суд Львівської області покарав його штрафом у розмірі 8,5 тис. гривень.

24 серпня Жовківський районний суд виніс вирок уродженцю Київської області, який придбав через інтернет підроблений висновок військово-лікарської комісії, тимчасову посвідку військовозобов`язаного та довідку про визнання непридатним до військової служби з виключенням із військового обліку.

Виїхати з України ухилянт намагався 16 травня через пункт пропуску "Рава-Руська — Гребенне". У суді чоловік визнав свою вину та уклав угоду про визнання винуватості. Суд покарав його умовним терміном строком на 1 рік.

Цього ж дня Мостиський районний суд Львівської області визнав винним уродженця Київської області, водія будкомпанії "Сонячна Долина", у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 4 ст. 358 ККУ.

Чоловік з підробленими документами намагався виїхати з України 14 серпня через пункт пропуску "Шегині". Суд врахував його щире каяття та те, що він перерахував під час воєнного стану на ЗСУ 4 тис. грн, і призначив покарання у виді штрафу розміром 12,7 тис. гривень.

Ще одного ухилянта затримали в пункті пропуску "Грушів" 18 серпня. За використання завідомо підроблених документів Яворівський районний суд Львівської області призначив штраф у розмірі 8,5 тис. гривень.

Також 24 серпня Мостиський районний суд виніс вирок мешканцю Житомирської області, який 4 серпня намагався виїхати з підробленими документами з України.

Документи зловмисник підробив вдома самостійно, у них він вказав, що є особою з інвалідністю ІІ групи загального захворювання. Суд призначив йому штраф розміром 13,6 тис. гривень.

Окрім того, у пунктах пропуску Львівщини затримали трьох осіб, які намагалися виїхати з України, давши хабар прикордонникам.

Так, 14 серпня у пункті пропуску мешканець Черкаської області намагався дати хабар у розмірі 100 доларів.

20 серпня у пункті пропуску "Грушів — Будомєж" мешканець Чернівецької області хотів дати хабар у розмірі 200 доларів за безперешкодний виїзд за кордон.

Також 22 серпня на одному із пунктів пропуску мешканець Києва намагався дати хабар розміром 2 тис. євро, аби його випустили з України.

Всіх трьох чоловіків визнали винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 ККУ, та покарали кожного штрафом у розмірі 17 тис. гривень. Крім того, суд конфіскував кошти, які намагалися дати в якості хабаря.

Можливо, пропустили:

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності