COVID-19 наступає на Львівщину: що кажуть епідеміологи про ситуацію в області

COVID-19 наступає на Львівщину: що кажуть епідеміологи про ситуацію в області

Станом на 8 серпня у лікарнях Львівщини перебувають 111 хворих на коронавірус

Кількість випадків COVID-19 на Львівщині зростає. У період з 1 до 7 серпня провели 477 досліджень, з яких позитивними виявилися 218. Також наразі у лікарнях Львівської області з COVID-19 перебувають 111 людей.

Більш детально про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 говоримо з керівницею Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталією Тімко-Іванченко.

Яка ситуація з COVID-19 на Львівщині

Щотижня у Львівській області проводять облік кількості нових випадків COVID-19. За словами Наталії Тімко-Іванченко, моніторинг показує, що кількість хворих на коронавірус починає збільшуватися. До прикладу, якщо з 11 до 24 липня у Львівській області зареєстрували 117 підтверджених випадків COVID-19, то з 1 до 7 серпня вже йдеться про 218 випадків хвороби.

“Цього тижня ми маємо 2018 випадків хвороби, хоча ще тиждень тому їх було трохи більше ніж сто. Перед цим взагалі фіксували 70, 30 випадків на тиждень. Ми бачимо, що з кожним тижнем кількість хворих зростає”, — каже Наталія Тімко-Іванченко.

Вона зауважує, що та сама історія і з госпіталізацією: якщо спочатку до лікарень потрапляли 30 людей, потім 50, то станом на ранок 8 серпня госпіталізували вже 111 пацієнтів.

Щодо середньообласного показника захворюваності, то наразі перевищення виявили у Львівському районі, на другому місці опинився Дрогобицький район. Також чимало випадків захворювання на COVID-19 фіксують у Стрийському районі.

Однак поки що важких випадків захворювання в області немає. Серед тих, кого госпіталізували, більшість пацієнтів перебуваються у стані середньої важкості.

Натомість серед хворих, у яких цього тижня виявили COVID-19, є вакциновані.

“Але це люди, які мали лише першу та другу дозу щеплення більше ніж пів року тому. Вони не отримали вчасно бустерної дози щеплення”, — наголошує Наталія Тімко-Іванченко.

Експертка також акцентує, що поки що на Львівщині, попри підозри, не виявили нового штаму коронавірусу Омікрон ВА.05, який у липні вже зафіксували в Україні. Проте в області ідентифікували штам Омікрон ВА.2, який вже також виявляли в країні.

“У багатьох країнах Європи виявляють штам Омікрон ВА.05. Він поширюється ще швидше, хоча при перебігу хвороби спостерігають середньо-важку клінічну картину. Ми очікували, що на Львівщині вже є цей штам, бо маємо хворих, які нещодавно повернулися з Італії та Польщі. Однак, як виявилося, пацієнти заразилися штамом Омікрон ВА.2, який вже був в Україні”, — пояснює Наталія Тімко-Іванченко.

Чи чекати найближчим часом на локдаун

Сподіватися на спад захворюваності поки що не варто. Навпаки, з огляду на те, що в країнах Європи зростає кількість випадків COVID-19, таку саму динаміку можна очікувати й в Україні.

Однак, за словами Наталії Тімко-Іванченко, наразі про введення локдауну чи інших обмежень не йдеться, хоча при різкому зростанні випадків захворювання на COVID-19 є імовірність, що до певних обмежувальних заходів доведеться повернутися.

“Якщо надалі стрімко зростатиме кількість хворих, то цілком можливо, що введуть масковий режим у приміщеннях, місцях масового скупчення людей, навчальних закладах, можливо, будуть якісь обмеження стосовно відвідування тих чи інших закладів. Ми розуміємо, що такі прості речі можуть врятувати від хвороби. Наразі ми про це не говоримо, але якщо динаміка захворюваності зростатиме, цілком ймовірно, що такі заходи застосують”, — акцентує експертка.

Як зараз вакцинуватися від COVID-19 у Львівській області

Вакцинація — це єдиний надійний захист від COVID-19. Щоб убезпечити себе від хвороби, потрібно отримати дві дози вакцини, а через шість місяців — зробити бустерну дозу. Також в Україні вже дозволили другу бустерну дозу для людей, старших 60 років, і для тих, хто має імунодефіцитні стани. Цю дозу вводять після чотирьох місяців після отримання першої бустерної дози, щоб покращити захист від хвороби.

Щоб отримати щеплення, слід звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо до пункту щеплень у лікарні. Наразі пунктів щеплення у Львівські області є 166. Їх перелік можна знайти за посиланням.

Водночас роботу пунктів масової вакцинації в області поки запускати не планують.

“У країні війна, і ми уникаємо утворення скупчень людей. Поки що у нас працюють пункти щеплень у лікарнях та мобільні бригади, які виїжджають у громади в місця проживання внутрішньо переміщених українців. Якщо різко зросте кількість охочих вакцинувати, ми розглядатимемо варіант відкриття пунктів масової вакцинації, але поки що такої необхідності немає”, — пояснює Наталія Тімко-Іванченко.

Вона додає, що зараз на Львівщині можна щепитися такими вакцинами: Pfizer/BioNTech, CoronaVac та Johnson & Johnson.

Читайте також:

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності