Зенітно-ракетний дивізіон збив 14 ракет, націлених на Львівщину

Зенітно-ракетний дивізіон збив 14 ракет, націлених на Львівщину

Мова про загальну кількість ворожих крилатих ракет, знищену від початку вторгнення

Від початку повномасштабного російського вторгнення зенітно-ракетний підрозділ повітряного командування "Захід" вразив 14 російських крилатих ракет, які цілили у Львівщину.

Про це повідомляє ArmyInform.

Як зазначають там, крилата ракета одна з найскладніших повітряних цілей. Вона рухається на гранично малій висоті, огинаючи рельєф місцевості. Це дуже ускладнює її виявлення

"Перші дві крилаті ракети ми збили 13 березня, коли росіяни завдали масованого удару по Львівщині. Це неймовірне відчуття - бачити й розуміти, що щойно наш колектив переміг у протиповітряному бою, що нам вдалося захистити від удару важливі об’єкти, врятувати життя людей", - розповідає командир підрозділу, підполковник Михайло Мироненко.

[caption id="attachment_38594" align="aligncenter" width="1024"] Підполковник Михайло Мироненко
Фото: ArmyInform[/caption]

На озброєнні дивізіону - зенітні ракетні комплекси, які здатні знищувати цілі на відстані до 75 кілометрів і на висоті до 27 кілометрів.

"Це колективна зброя. Багато військовослужбовців, кожний на своєму місці, працюють одночасно, аби ціль була знищена. У мене в підрозділі компетентні й сильні бійці протиповітряної оборони. Від 2014 року ми знали, хто може загрожувати нам і серйозно до цього готувалися. Навчалися протистояти противнику, який переважає нас за чисельністю та озброєнням" - зазначає Михайло Мироненко.

За словами підполковника Мироненка, повномасштабне вторгнення захисники неба Львівщини зустріли на бойових постах. Вже за декілька днів до ворожої навали підрозділ фактично діяв за нормами воєнного часу, зокрема, постійно маневруючи та змінюючи місце перебування. Адже росіяни були впевненні, що знищать всю українську протиповітряну оборону у перший же день.

Як зазначають військові журналісти, протиповітряний бій надзвичайно швидкоплинний. Вирішальне значення мають секунди, миті. Крилата ракета перебуває в зоні ураження комплексу дуже нетривалий час, інколи менше за хвилину. За цей час підрозділ має виявити ціль, захопити її та знищити.

"Ми робимо все можливе. Люди й техніка працюють на межі витривалості. Постійно перебуваємо в готовності до бойової роботи. Ми ніколи не стоїмо на місці, змінюємо позиції, прагнемо опинитися саме на напрямку прольоту ракет. Мотивація надзвичайна. Кожний наш успішний бойовий пуск — це чиїсь врятовані життя, долі, вцілілі будинки, важливі об’єкти" - розповідає Михайло Мироненко.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну українські зенітники знищили понад 530 повітряних цілей ворога, врятували тисячі життів, людських домівок та об’єктів інфраструктури.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності