У Львові облаштують центр допомоги постраждалим від російської збройної агресії

У Львові облаштують центр допомоги постраждалим від російської збройної агресії

У населених пунктах, які приймають громадян, що виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територіях, створять центри допомоги постраждалим.

Про це повідомили у Львівській ОВА, за результатами зустрічі з делегацією на чолі з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко за участю представників Фонду народонаселення ООН в Україні до Львова.

Першочергове завдання такого центру допомогти тим, хто пережив сексуальне насильство зі сторони російських військових.

У Львові центр допомоги пропонують облаштувати у Львівському палаці мистецтв, де від початку війни діє Обласний гуманітарний штаб, а віднедавна Офіс підтримки родин військовослужбовців.

"У Палаці мистецтв працює центр підтримки військовослужбовців, тут надають послуги, якими можуть скористатись як військовослужбовці, так і їхні родини. Мета Офісу - бути на прямому зв’язку з військовими та їх родинами і надавати усю необхідну допомогу. Дуже часто це і певного роду психологічна допомога, коли людина розуміє, що поза болем і страхами з якими вона живе щодня, є люди, які готові допомогти і яким не байдуже. Це гарний приклад формату роботи такого центру. Відповідно ми також зацікавлені у створенні та роботі центру допомоги постраждалим і всіляко цьому сприятимемо",- зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Центри допомоги постраждалим облаштують на територіях, де найбільший потік переміщених осіб. Ще минулого тижня такий центр розпочав роботу у Запоріжжі на базі гуманітарного хабу. На черзі Львів, Київ, Дніпро.

Власне, центр надаватиме комплексну допомогу постраждалим, а також збиратиме докази про злочини російських військових з подальшим можливим використанням їх у судах, зокрема міжнародних.

"У центрі передбачають створення 7 робочих місць. Це соціальні працівники, психологи, кейс-менеджер та адміністратор. Заробітна плата фінансуватиметься за рахунок Фонду ООН у галузі народонаселення", - зазначають у Львівській ОВА.

Також центр допомоги володітиме усією наявною інформацією щодо мережі соціальних закладів, центрів області та співпрацюватиме з ними.

Спеціалісти центру оперуватимуть інформацією про загальнонаціональні та закордонні ресурси допомоги постраждалим. Зокрема, це дозволить забезпечити постраждалим входження до системи комплексної спеціалізованої підтримки. Окрім того, центр тісно співпрацюватиме з мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги.

Нагадаємо, відсьогодні, 27 червня, у Трускавці роздаватимуть другу партію гуманітарної допомоги від Світової Центральної Кухні (World Central Kitchen) для внутрішньо переміщених осіб. Перша партія вантажу – 932 пакунки продуктових наборів вагою біля 10 кг кожен – прибула до Трускавця минулого тижня. Її соціальні служби вже роздали. Зараз розподілять ще 900 пакетів допомоги.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності