• Головна
  • Новини Львівщини
  • Майже 40 тисяч військовозобов'язаних з Львівщини вже забрали до лав ЗСУ. Інтерв'ю з головним військовим комісаром Львівщини

Майже 40 тисяч військовозобов'язаних з Львівщини вже забрали до лав ЗСУ. Інтерв'ю з головним військовим комісаром Львівщини

Майже 40 тисяч військовозобов'язаних з Львівщини вже забрали до лав ЗСУ. Інтерв'ю з головним військовим комісаром Львівщини

24 лютого після початку повномасштабного вторгнення росії, в Україні оголосили загальну мобілізацію, яка триватиме щонайменше до 23 серпня цього року. Вона дозволить поповнити лави Збройних сил України для протистояння ворогу.

Від перших днів війни мешканці Львівської області беруть участь у бойових діях у складі 24-тої окремої механізованої бригади імені Короля Данила та 80-ої окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

Журналістка Lviv.media поговорила з начальником Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександром Тіщенко. В інтерв’ю він розповів про кількість мобілізованих чоловіків з області, процес підготовки бійців та чи будуть забирати до армії жінок.

Як відбувається мобілізація у Львівській області?

Заходи мобілізації людських і транспортних ресурсів на території Львівської області з 24.02.2022 проводяться відповідно до Указу президента України №65/2022 «Про загальну мобілізацію», Закону України  «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у визначених планами обсягах і термінах без зривів.

Яка загальна кількість мобілізованих і чи є розуміння, які військові професії найпопулярніші в області?

На даний час загальна кількість мобілізованих з Львівської області сягає близько 40 тисяч військовозобов’язаних, з них найбільше було призвано стрільців, кулеметників та водіїв.

Чи є ще мобілізаційні резерви в області. Як змінився портрет мобілізованого від 24.02 до тепер?

Звісно що є. У Львівській області можуть бути призвані по мобілізації стільки осіб, скільки буде необхідно для потреб ЗСУ. Усі напевно пам’ятають, які шалені черги вишиковувались з числа добровольців перед районними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на початку російського повномасштабного вторгнення. В першу чергу йшли високомотивовані та патріотично налаштовані громадяни, резервісти оперативного резерву першої черги та звичайні добровольці з досвідом та без досвіду військової служби. Враховуючи необхідність якості комплектування військових частин бойового складу, виникла потреба в укомплектованості фахівцями дефіцитних спеціальностей з досвідом проходження військової служби.

Який відсоток мобілізованих області серед чоловіків, які прибули з інших областей України?

Він складає близько 10%.

Чи відбувається вручення повісток на блокпостах або інших центрах?

В Україні під час загальної мобілізації повістки можуть вручати особисто, після встановлення особи у будь-якому місці: за місцем проживання, на вулиці, на блокпостах та робочому місці. Законом це не заборонено. На даний час вручення повісток на вулицях та блокпостах у Львівській області не проводиться.

Дайте оцінку матеріально-технічному забезпеченню мобілізованих до лав ЗСУ бійців.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки не уповноважені надавати оцінку забезпечення МТЗ мобілізованих, так як не займаються забезпеченням військовозобов’язаних у військових частинах. Єдине що можна сказати, що мобілізовані забезпечуються речовим майном та озброєнням згідно встановлених норм.

Який процес підготовки бійця?

Непідготовлені військовозобов’язані, без досвіду проходження військової служби або підготовки на навчальних зборах, які призвані по мобілізації, направляються для підготовки до навчальних центрів, курсів перепідготовки. Військовозобов’язані, які мають досвід проходження військової служби або залучались на навчальні збори раніше, можуть бути направлені відразу до військових частин.

Розкажіть будь ласка про те, як відбувається інтеграція добровольців, тероборонівців до армії?

Більшість резервістів тероборони, які уклали контракти на службу у військовому резерві ТрО, вже проходили відповідну підготовку раніше та залучались на навчання. Непідготовлені бійці частіше зустрічаються в добровольчих формуваннях територіальних громад, які комплектуються на добровільній основі цивільними людьми, при цьому це не звільняє їх від мобілізації. Для того, щоб цивільний міг вступити до складу добровольчих формувань територіальної громади, він має підписати контракт добровольця. Цей контракт відрізняється від контракту резервіста ТрО.

З травня Верховна Рада дозволила територіальній обороні виконувати завдання в районах ведення бойових дій, поза межами визначеної зони територіальної оборони.

Скільки загалом зафіксовано випадків ухиляння від мобілізації? Яка відповідальність?

Загалом зафіксовано 152 випадки ухиляння від мобілізації. Надіслано матеріалів за ст. 336, 337 ККУ – 152. Складено адміністративних протоколів за ст. 210, 210-1, 211 КупАП - 838.

Відповідальність за порушення ст. 335, 336, 336-1, 337 ККУ – від 2-х до 5-ти років позбавлення волі.

Відповідальність за порушення ст. 210, 210-1, 211 КупАП – штраф від 1 до 700 неоподаткованих мінімумів.

Чи буде така хвиля, коли до війська покличуть жінок? Перед війною президент про це казав.

Призов жінок на військову службу під час мобілізації можливий тільки за їх згодою. Законом України не передбачений обов’язковий призов жінок по мобілізації та і необхідності в цьому на даний час не має.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності