Коли з'явиться пальне і якою буде ціна проїзду: прогноз для Львівської області

Коли з'явиться пальне і якою буде ціна проїзду: прогноз для Львівської області

Перевізники Львівщини будуть переглядати вартість проїзду у бік завищення цін

У Львівській обласній військовій держадміністрації планують вирішити питання з дефіцитом пального до кінця цього тижня. Про це Lviv.Media повідомив начальник Управління транспорту та зв’язку ОВА Степан Рудницький.

Він визнає, що через дефіцит пального в області автобуси змушені стояти в чергах на автозаправки, на яких не постійно не вистачає пального, а інформація в мобільних додатках не завжди відповідає дійсності. Для вирішення питання звернулися з листом до операторів з продажу пального, а напередодні на проведеній зустрічі з учасниками ринку надали інформацію про регулярних перевізників, їхню географію маршрутів.

За словами Рудницького, щотижнева загальна потреба перевізників у пальному становить 160-200 тон.

"Ми фактично пропрацювали певні напрямки, за якими закріпили певні мережі. Тому що раніше мережі не брали до себе нових корпоративних клієнтів. А тут ми просто домовились, що, скажімо, там чи WOG, чи УкрНафта, чи БРСМ за тими напрямками, де вигідно, щоб на їхніх заправках заправлялися перевізники, укладають нові контракти, які мають певні умови лояльності до клієнта", — повідомив Степан Рудницький.

У Львівській військовій держадміністрації повідомляють, що вартість проїзду в маршрутках Львівщини зросла на 20%. Мінімальна вартість поїздки подорожчала з 15 до 20 грн, а вартість за 1 км – з 1,4 грн до 1,5-1,6 грн (з ПДВ та страховим збором).

"У тарифі близько 50% становить вартість пального. Якщо пальне зростає, наприклад, на 100% так, як це зараз відбувається, то, очевидно, що одразу на 50% мала б зрости вартості проїзду. Але, звичайно, що перевізники не беруть по максимуму. Десь зменшують максимальну прибутковість й інші показники, але розрахунки перевізників показують, що середня вартість кілометра, скажімо, за останні тижні зросла",— зазначив Степан Рудницький.

Згідно з законом, приміські та міжміські перевізники можуть самостійно регулювати тариф. Так, у Львівській ОВА зазначають, що за останні два тижні 8 перевізників офіційно повідомили про підвищення вартості проїзду. Перевізники Львівщини будуть переглядати вартість проїзду у бік завищення цін.

За його словами, якщо раніше вартість проїзду в перевізників складала 1,2 грн - 1,25 грн, то зараз в середньому, ця вартість зросте до 1,60 грн.

"Низка перевізників залежно від напрямку, пасажиропотоку, економічної спроможності самого підприємства будуть переглядати вартість перевезень", — зазначив Рудницький.

Нагадаємо, що вартість у приміських та міських маршрутках Львівщини вже зросла на 20% через дефіцит пального. Так, зараз не курсують маршрути №10, 11, 33, 43, 45. Маршрут №34  дублює автобус №20, а маршрут №61 скорочено до пл. Різні.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності