У Львівській області відновлюють роботу підприємства, що генерують валюту: чим це вигідно

У Львівській області відновлюють роботу підприємства, що генерують валюту: чим це вигідно

Степан Куйбіда пояснив користь від відновлення роботи цих підприємств

У Львівській області відновлюють роботу низка підприємств, які генерують валютну виручку для регіонального і державного бюджетів.

Як повідомив Lviv.Media директор департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда, перед обласною владою стоїть завдання забезпечити безперебійну роботу таких підприємств.

“Для нас важливо, щоб такі підприємства безперебійно функціонували. Вони формують додану вартість валюти. Ті підприємства, які імпортують сировину, часто працюють і на експорт. Тобто імпортують сировину, обробляють її, і експортують вже готову продукцію, продаючи її за валюту”, — сказав Куйбіда.

За його словами, у структурі економіки Львівської області кожен п’ятий долар згенерований експортом.

Як це працює та які зміни від початку війни

У Львівській області є понад 1 200 підприємств, які у своїх ланцюгах постачання мають імпортну сировину, яку потрібно закупляти за валюту.

У перші дні війни Нацбанк України заблокував валютні розрахунки, простіше кажучи, заборонив вивіз валюти з країни.

Рішення на час воєнного стану

Щоб вирішити цю проблему, Уряд сформував перелік критичного імпорту — продукції, яка необхідна підприємцям, і якої немає на території України.

Якщо певна продукція є в цьому переліку, то підприємець, якому вона потрібна, може здійснити оплату валютою.

“Список продукції критичного імпорту був розширений. Львівська ОВА надіслала близько 15 звернень до Кабміну, зокрема, зважаючи на запити наших підприємств, а їх звернулося близько 30. Більшість із пропозицій врахували”, — зазначив Степан Куйбіда.

Також профільний департамент ОВА, за словами очільника, допомагає підприємцям знаходити ті товари і послуги, які вони раніше імпортували, на українську ринку.

“Наприклад, підприємство виготовляло палети, і їм потрібні були специфічні цвяхи, які вони раніше завжди закупляли закордоном. Ми натомість шукаємо металообробні підприємства, які можуть за такою ж специфікацією виготовити той самий цвях в Україні”, — сказав Степан Куйбіда.

Перелік товарів критичного імпорту затвердили постановою Кабінету міністрів України "Про перелік товарів критичного імпорту" від 24 лютого 2022р.

“Львівська обласна військова адміністрація та органи державної влади і надалі підтримують зв’язок з бізнесом, оперативно реагуючи на усі проблеми, які виникають при відновленні повноцінної роботи виробництв. Адже лише спільними зусиллями ми зможемо відновити та укріпити економічний фронт України”,— підсумовує директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда.

Нагадаємо, на територію області вже перевозять виробничі потужності з регіонів, які перебувають під постійними обстрілами. Зокрема, у Львові вже працюють Gemini Espresso, що займаються реалізацією кави і чаю на ринку. Раніше вони працювали у Броварах на Київщині. Також нещодавно до Львівської області переїхав виробник матраців із Дніпра MatroLuxe.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності