На Львівщині відкрили 2 центри підтримки для людей, які постраждали від насильства

На Львівщині відкрили 2 центри підтримки для людей, які постраждали від насильства

Центри допомоги відкрили у Дрогобичі та Новому Роздолі

Одразу два центри допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, відкрили сьогодні на Львівщині.

У Дрогобичі при Дрогобицькому міському центрі соціальних служб запрацював денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

"Домашнє насильство — один з найбільш поширених злочинів у світі. Саме злочинів. В Україні, на жаль, також такі випадки стаються дуже часто. І найчастіше жертвами стають жінки. Минулого року майже 19 тисяч з них звернулися по допомогу. Через недовіру і страх опинитися без допомоги, домашнє насильство часто просто замовчують. Ми не хочемо, щоб так було. Саме тому держава посилює нормативну базу та фінансує створення центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства", — прокоментував голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Загальна площа центру складає 111,1 м2. Одночасно у ньому можуть перебувати 6 матерів та 2 дітей.

"У центрі працюватимуть один психолог та двоє фахівців із соціальної роботи. Особи, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, можуть перебувати в центрі до 10 днів, у разі кризової ситуації — до 20 днів", — пояснив аступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

Аналогічний центр сьогодні також відкрили у Новому Роздолі. Там приміщення центру має площу 340 м2. Тут є 4 спальні, кухня, спортивний зал, відпочинкова кімната, дитяча ігрова кімната з інтерактивною підлогою. У цьому центрі також можуть перебувати до 10 людей.

До речі, адреси центрів не розголошують, щоб кривдники не переслідували постраждалу особу.

В обох центрах можна отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, медичну, соціально-економічну, юридичну та інформаційну допомогу. Також тут зроблять усе, аби допомогти у працевлаштуванні та пошуку постійного житла.

Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, керівника громади, які допоможуть заявнику чи заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у центр, та сконтактуються з керівником відповідного центру.

Окрім цих центрів, постраждалі від домашнього насильства можуть знайти тимчасовий прихисток у:

  • Відділення "Притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства" Центру соціально-психологічної допомоги Львівської області;
  • Центр соціально-психологічної допомоги у Львівській області;
  • Притулок для дітей служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації;
  • Притулок для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства БФ "Назарет";
  • Соціальний готель;
  • Дві соціальних квартири громадської організації "Центр "Жіночі перспективи".

Нагадаємо, у Трускавці від квітня минулого року також діє обласний Центр соціально-психологічної допомоги, де можуть перебувати одночасно 15 осіб.

Крім того, в межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021 – 2025 роки третій рік поспіль надають соціальну послугу корекції поведінки осіб, які вчиняють домашнє насильство. 2021 року програми для кривдників пройшли 36 осіб.

Додамо, Lviv.Media вже розповідало, куди звертатися у випадку домашнього насильства.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності