Колишньому заступнику директора одного з державних оборонних підприємств Міністерства оборони України зі Львівщини повідомили про підозру. За даними слідства, через незаконну передачу державної нерухомості в оренду бюджет недоотримав понад 1 млн грн. Про це повідомила Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону у середу, 24 червня. Договори оренди уклали без обов’язкових відкритих аукціонів Як стало відомо, 34-річний експосадовець, виконуючи обов’язки голови комісії з реорганізації та відповідаючи за управління майном іншого підконтрольного підприємства, організував передачу державної нерухомості в оренду з порушенням законодавства. За даними видання ZAXID.NET, йдеться про заступника директора з економічних питань Державного підприємства Міноборони «Укрвійськбуд» Олександра Боберського, який з кінця 2022 року очолював комісію з реорганізації ДП «Львівське будівельно-монтажне управління». За версією слідства, договори оренди уклали без обов’язкових відкритих аукціонів та необхідних погоджень. Водночас передача державного майна в оренду має відбуватися через конкурентні процедури за участі Фонду державного майна України та його регіонального відділення. Збитки складають понад 1 млн грн Також частину орендної плати мали перераховувати до державного бюджету. Через порушення, за даними слідства, бюджет недоотримав понад 1 млн грн. У прокуратурі зазначили, що факт протиправної діяльності підтверджують матеріали Державної аудиторської служби та висновок судової економічної експертизи. Експосадовцю повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення понад 133 тис. грн застави. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини справи та інших осіб, які можуть бути причетні до схеми.