На махінаціях із лічильниками світла й газу викрили мешканця Львівщини

На махінаціях із лічильниками світла й газу викрили мешканця Львівщини

Для масштабування схеми чоловік знайшов спільників у п'яти областях та столиці

Правоохоронці викрили міжрегіональну групу зловмисників, яка допомагала підприємцям та фізособам незаконно зменшувати показники споживання газу та електрики. Організував схему мешканець Львівської області, який раніше вже судився за аналогічні злочини. Про це у середу, 24 червня, повідомили у Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції.

За налаштування одного приладу спільники брали 2400 доларів

Для надання виїзних послуг мешканець Львівщини облаштував мінілабораторію у власному авто. Спільників він знайшов у Києві та ще п'яти областях, де кожен «майстер» відповідав за свій регіон. Вони переобладнували лічильники клієнтів так, щоб ті фіксували значно менше спожитих ресурсів. За «правильне» налаштування одного приладу ділки брали приблизно 2400 доларів.

«Користувалися послугами змовників переважно фізичні особи та представники суб’єктів господарювання, які замовляли втручання в роботу лічильників, аби платити менше грошей державі», — розповіли правоохоронці.

Одного з фігурантів затримали на гарячому під час отримання 5000 доларів. Під час обшуків у зловмисників вилучили лічильники, пульти управління, спеціальні магніти та інше обладнання.

Наразі двом учасникам схеми оголосили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж. За це їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності