Легенда про створення Жовкви увійшла в ТОП-10 найкращих

Легенда про створення Жовкви увійшла в ТОП-10 найкращих

За її мотивами телеканал "ПЛЮСПЛЮС" створить анімаційний серіал

Легенда про створення Жовкви увійшла в ТОП-10 найкращих з 200 легенд та міфів України. Таку ініціативу реалізували в межах проєкту "Дивомандри".

Восени цього року близько 2500 школярів та більше 200 вчителів із 23 областей України створили першу онлайн-збірку міфів та легенд України. Вони брали участь у національному конкурсі "Дивомандри. Україна легенд та міфів країна" та розповідали про свої краї.

Жовківська школа №1 розповіла історію травника Якуба, що колись жив на їхніх землях. Чоловік висадив на подвір'ї багато жовтих рослин. Тому польський король, який привозив свою хвору дружину до Якуба, запам'ятав "жовтизну" подвір'я. Монарх віддячив за порятунок дружини Якубу землями, які і назвали Жовквою.

Переглянути повну історію можна за посиланням. Також десятку найкращих міфів та легенд "Дивомандри" помістили на інтерактивну мапу.

За їхніми мотивами телеканал "ПЛЮСПЛЮС" створить анімаційний серіал.

Нагадаємо, у Жовківському замку оновили експозицію, яка презентує колекцію творів Шимона Чеховича. Жовківський замок потрапив до програми "Велика реставрація". Цьогоріч пам’ятку мають фінансувати вже із держбюджету.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності