Нардеп зі Львівщини, який голосував проти НАБУ, тепер вимагає його незалежність

Нардеп зі Львівщини, який голосував проти НАБУ, тепер вимагає його незалежність

Нардеп зі Львівщини Павло Бакунець, який підтримав законопроєкт про підпорядкування НАБУ, тепер закликає Раду чимшвидше посилити незалежність антикорупційних органів

Народний депутат від Львівщини, керівник представництва ГО “Об'єднання „Самопоміч“ у Яворові Павло Бакунець, який раніше проголосував за законопроєкт №12414, що ставить НАБУ та САП у залежність від рішень Генпрокурора, звернувся до голови Верховної Ради з офіційним листом. У ньому він закликає якнайшвидше скликати сесію для голосування за новий законопроєкт, який має на меті посилити незалежність антикорупційних органів. Про це стало відомо з офіційної сторінки Павла Бакунця, де він 25 липня оприлюднив текст листа.

Павло Бакунець був одним із 14 депутатів зі Львівщини, які 22 липня підтримали суперечливий законопроєкт №12414, що узалежнював НАБУ. Тепер же він звертається до Верховної ради, щоб наступного тижня депутати продовжили роботу над антикорупційним законодавством, а саме проголосували за законопроєкт Володимира Зеленського, який спрямований на посилення незалежності антикорупційних органів. Загалом 22 липня за законопроєкт №12414, проголосували 263 народні депутати.

До слова нардеп зі Львівщини Ростислав Тістик зі “Слуги народу” теж публічно пошкодував про своє голосування за законопроєкт №12414. На своїй сторінці у Facebook він написав: “У політиці бувають помилкові рішення. Сила демократії в тому, що суспільство має голос, а політики мають чути цей голос!”.

Також представник Львівщини нардеп Василь Мокан зі “Слуги народу” на своїй сторінці заявив, що вважає своє голосування за законопроєкт №12414 "першим серйозним прорахунком за час каденції" і визнає, що це була політична помилка. Він теж закликав Верховну Раду якомога швидше виправити ситуацію і проголосувати за відповідні законопроєкти, спрямовані на посилення незалежності антикорупційних органів.

Павло Бакунець

Павло Бакунець народився у Яворові. Народний депутат України 9-го скликання. Депутат Яворівської міської ради 6-го скликання, працював у комісії законності, депутатської етики. З 2014 по 2015 роки — секретар Яворівської міськради, виконував обов'язки міського голови.

Є співзасновником ГО “Молодь Яворівщини”. Керівник представництва ГО “Об'єднання „Самопоміч“ у Яворові.

Кандидат у народні депутати від партії “Об'єднання „Самопоміч“ на парламентських виборах 2019 року. Член Комітету Верховної Ради з питань правової політики та депутатської групи “Довіра”. З 29 серпня 2019 року член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

У 2015 році посадовець, усупереч вимогам закону, звільнив від сплати за право тимчасового користування місцем, яке перебуває у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами свого рідного брата. У березні 2016 року Апеляційний суд підтвердив вину Павла Бакунця у корупції та зобов'язав сплатити 1700 грн штрафу.

Передумови листа

Нагадаємо, 21 липня СБУ провела перевірки в САП та обшуки у детективів НАБУ під приводом "нейтралізації російського впливу". Того ж дня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, що передбачав урізання повноважень антикорупційних органів. Зокрема, Генпрокурор отримував право закривати провадження на клопотання захисту, особисто підписувати підозри високопосадовцям, а керівник САП втрачав право входити до групи прокурорів. Тоді за цей законопроєкт проголосували 14 нардепів зі Львівщини, до числа яких входив і Павло Бакунець. Ввечері 22 липня Зеленський підписав цей закон.

Прийняття та підписання цього закону викликало значний резонанс та хвилю протестів у низці міст, де українці закликали президента ветувати документ. Антикорупційні відомства також висловили свою незгоду. 23 липня президент Володимир Зеленський заявив, що запропонує Верховній Раді законопроєкт, який "забезпечить силу системі правопорядку" та не допустить "жодного російського впливу чи втручання в діяльність органів правопорядку". І 24 липня Володимир Зеленський погодив текст законопроєкту, який передбачає зміни для забезпечення незалежності антикорупційних органів, таких як НАБУ та САП. Тоді ж він вніс до Ради законопроєкт про НАБУ та САП. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що парламент розгляне законопроєкт Володимира Зеленського про НАБУ і САП на найближчому пленарному засіданні.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності