Створений на Львівщині унікальний сувій Естер XVIII ст. знайшли у колекції швейцарця

Створений на Львівщині унікальний сувій Естер XVIII ст. знайшли у колекції швейцарця

Цей цінний пергамент, створений у Галичині наприкінці XVIII – на початку XIX століття, зберіг ім’я рабина Ефраїма Фішеля з Роздолу

У Роздолі на Львівщині команда проєкту “Палац Розділ” провела дослідження, результатом якого стала ідентифікація у престижній Braginsky Collection (найбільша приватна колекція єврейських рукописів у світі, що зібрана швейцарським колекціонером Рене Брагінським - ред.) та на платформі e-codices (віртуальній бібліотеці рукописів Швейцарії — ред.) унікального артефакту – сувою Естер. Цей цінний пергамент, створений у Галичині наприкінці XVIII – на початку XIX століття, зберіг ім’я рабина Ефраїма Фішеля з Роздолу. Про це повідомили на сторінці “Палац Розділ”.

Релігійний текст та витвір мистецтва

“Цей сувій не лише священний текст, а й мініатюрний витвір мистецтва: ілюстрації з Ахашверошем, Естер, Аманом і Мордехаєм обрамлюють три пуримські благословення. Усі сцени у складній символічній мові, з «виноградними» колонами, квітами, шибеницею та тріумфом. Сувій завершено в 1806 році, і він зберігся у срібному шестигранному футлярі, а власником був рабин Ефраїм Фішель з Роздолу”, — йдеться у повідомленні.

“Сьогодні ми маємо не лише зображення, а й текст, що був частково розпізнаний у межах локального дослідницького проєкту "Палац Розділ". Це унікальний випадок, коли релігійна, художня і локальна історія зійшлися в одному артефакті”, – зазначають дослідники.

Цей сувій є задокументованим свідком єврейського Роздолу. “Це унікальний випадок, коли релігійна, художня і локальна історія зійшлися в одному артефакті. Історія жінки, яка рятує свій народ і місто, яке зберегло пам’ять про своїх мешканців навіть через руїни, війни і тишу після Голокосту”, — йдеться у повідомленні.

“Палац Розділ”

Проєкт “Палац Розділ” є міжнародною ініціативою, яка має на меті відродження та функціонування палацово-паркового комплексу Жевуських – Лянцкоронських у Роздолі на засадах економічної ефективності. Ініціатори прагнуть перетворити його на найбільшу заміську культурно-туристичну дестинацію Галичини та основний магніт мережі туристичних маршрутів “Мандри Роздільські”. Проєкт “Палац Розділ” реалізовується українською інвестиційною компанією EFI Group у партнерстві зі Спадщина.UA

Нещодавно “Палац Розділ” став першим українським інвестиційним проєктом у сфері культурної спадщини та туризму, презентованим на URC (Ukraine Recovery Conference) у Римі. Засновниця “Спадщина.UA” Марія Климко представила проєкт у рамках тематичної панельної дискусії “Культура і туризм: каталізатори відновлення України”.

Нагадаємо, раніше У Львові створили базу даних транскрипцій і перекладів єврейських надгробків, які постраждали в часи Другої світової війни. База складається з інформації про понад 200 надгробків єврейських родин, які були поховані у Львові.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності