Нацполіція вилучила фальсифіковану агрохімію на 100 млн грн: обшуки проводити й на Львівщині

Нацполіція вилучила фальсифіковану агрохімію на 100 млн грн: обшуки проводити й на Львівщині

Нацполіція викрила масштабну схему фальсифікації агрохімії на 100 мільйонів гривень

Національна поліція України ліквідувала злочинну мережу, яка займалася виробництвом та збутом контрафактної агрохімічної продукції під виглядом товарів відомих міжнародних компаній. Правоохоронці провели 89 обшуків у 12 областях України та вилучили фальсифікату на понад 100 мільйонів гривень. Про це 15 липня повідомили у Головному управлінні національної поліції у Львівській області.

Деталі злочинної схеми

Злочинна мережа складалася з восьми угруповань, до складу яких входило понад 20 громадян України. Зловмисники організували вісім підпільних цехів для промислового виробництва пестицидів. Сировину, що містила сильнодійні та отруйні речовини, вони замовляли з Китаю.

Контрафактна продукція маркувалася товарними знаками провідних агрохімічних компаній Європи та США. Для цього на Київщині та Одещині діяли два цехи з виробництва поліграфії (голограм, етикеток, упаковок, інструкцій), а на Харківщині – окреме виробництво тари.

Збут фальсифікату здійснювався як на території України, так і в країнах Європейського Союзу через онлайн-магазини та логістичні компанії. За період з березня до липня поточного року зловмисники виготовили понад 400 тонн контрафактної агрохімічної продукції, очікуваний дохід від реалізації якої мав скласти понад 200 мільйонів гривень.

Результати обшуків

У ході масштабних обшуків у Київській, Закарпатській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областях та Києві вилучено:

  • Понад 175 тонн контрафактної продукції та сировини.
  • Етикетки, пластикову тару, голографічні захисні елементи.
  • Обладнання для виготовлення поліграфії.
  • Банківські картки, документи, печатки, "чорнові" записи.
  • Кошти в гривні та іноземній валюті на загальну суму близько 9 мільйонів гривень.
  • 20 автомобілів.

Орієнтовна вартість вилученої фальсифікованої продукції та компонентів становить понад 100 мільйонів гривень.

Досудове розслідування ведеться за статтями:

  • Шахрайство
  • Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів
  • Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару

Після отримання результатів експертиз буде вирішено питання про оголошення підозр фігурантам.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності