Максим Козицький звернувся до уряду через кадрову кризу в школах Львівщини

Козицький звернувся до уряду через дефіцит психологів у школах Львівщини

У навчальних закладах майже 50% посад психологів і соціальних педагогів залишаються вакантними через низьку оплату праці та застарілі норми навантаження

У Львівській області спостерігається критичний дефіцит кадрів серед практичних психологів та соціальних педагогів у школах, що загрожує якості освіти та психічному здоров’ю учнів. У п’ятницю, 4 липня, очільник Львівської ОВА Максим Козицький звернувся до уряду з пропозиціями щодо змін у фінансуванні та штатних нормах для цих спеціалістів.

Причини кадрової кризи: низька зарплата та застарілі норми

За його словами, згідно з даними Міністерства освіти і науки України, у 2024/2025 навчальному році на Львівщині не заповнено близько 30% посад практичних психологів і понад 50% посад соціальних педагогів.

Проблема виникає через низький рівень оплати праці фахівців та застарілі норми навантаження. Наразі, згідно з чинними штатними нормативами, ставка практичного психолога або соціального педагога вводиться лише за наявності 700 учнів у міських школах і 300 — у сільських.

“Це створює надмірне навантаження, коли один спеціаліст змушений працювати з кількома сотнями дітей. Державна політика у сфері оплати праці та нормування навантаження фахівців потребує перегляду: необхідні системні зміни та оновлення нормативно-правової бази”, — зазначив Максим Козицький.

Пропозиції щодо вирішення проблеми

У зв'язку з цим, голова Львівської обласної військової адміністрації звернувся до уряду та Міністерств освіти і науки і фінансів з проханням переглянути поточну ситуацію та внести зміни в державну політику щодо оплати праці та нормування навантаження для цих фахівців. Козицький запропонував низку ініціатив для покращення кадрової ситуації:

  • Зменшення навантаження на фахівців: одна ставка практичного психолога або соціального педагога має вводитись на 400 учнів у міських школах і на 150 учнів у сільських закладах.
  • Збільшення заробітної плати: запровадити надбавку в розмірі 100% від посадового окладу для всіх практичних психологів і соціальних педагогів, які працюють у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Ці ініціативи сприятимуть поліпшенню ситуації з кадровим забезпеченням і допоможуть поліпшити психічне здоров'я учнів Львівщини.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності