Нацбанк таки продав на аукціоні майно Бахматюка у Львові за 57,6 млн грн

Нацбанк продав майно Бахматюка у Львові на аукціоні за 57,6 млн

Занедбані приміщення на Підзамче купила фірма “Металворкшоп”, яка займається виробництвом металевих виробів

Товариство з обмеженою відповідальністю “Металворкшоп” придбало у Національного банку України промислово-складський комплекс на вулиці Жовківській, 63. Раніше ці приміщення належали збанкрутілому банку “Фінансова ініціатива”, який був підконтрольний оголошеному в розшук українському бізнесмену Олегу Бахматюку. За майно компанія заплатила 57,6 млн грн. Аукціон відбувся у середу, 28 травня, на платформі “Prozorro.Продажі”.

В аукціоні взяли участь два учасники

На аукціон продали два виробничі приміщення у районі Підзамче загальною площею 9 020 м². Це будівлі площею 1 610 м² та 7 410 м². Стартова ціна лота становила 57 млн 30 тис. грн.

У торгах взяли участь дві компанії: ТОВ “Українська аукціонна компанія” та ТОВ “Металворкшоп”. Протягом трьох раундів обидва учасники не змінювали своїх початкових ставок.

  • “Українська аукціонна компанія” запропонувала 57 млн 35 тис. 57 грн.
  • “Металворкшоп” запропонував 57 млн 605 тис. 500 грн.

Оскільки пропозиція “Металворкшоп” була вищою, компанія стала переможцем торгів. За даними аналітичного порталу YouControl ТОВ “Металворкшоп” створили у 2013 році у Львові. Компанія спеціалізується на виробництві металевих виробів. Вона є одним із лідерів у металевому виробництві на заході України. Власником підприємства є Максим Андрущишин.

Приміщення продавали вже втретє

Як писав LVIV.MEDIA раніше, бізнесмен Олег Бахматюк мав у цих приміщеннях приватне акціонерне товариство “Шкіряне підприємство “Світанок”. У 2014 році він передав ці будівлі в іпотеку Нацбанку під кредит у 2 млрд грн для свого банку “Фінансова ініціатива”, але борг так і не повернув. У 2021 році НБУ через суд стягнув приміщення у власність.

Попри це, у 2022 році інша компанія Бахматюка — ТОВ “Юрок Плюс” — без згоди НБУ уклала договір оренди частини приміщень із “Світанком”. У 2023 році Нацбанк вимагав звільнити приміщення, але отримав відмову. Відтак звернувся до суду, який задовольнив позов і зобов’язав “Світанок” виселитися.

Це майно вже кілька разів виставляли на продаж. У січні 2024 року зі стартовою ціною понад 64 млн грн торги не відбулись. У травні 2024 року об’єкт знову виставили за 55,2 млн грн. Цього разу стартова ціна становила 57 млн 35 тис. грн, і об'єкт вдалося реалізувати.

До слова, Олег Бахматюк — бізнесмен з Івано-Франківська, власник компанії UkrLandFarming, банків VAB і “Фінансова ініціатива”, які були визнані неплатоспроможними. Його підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабкредиту НБУ. У 2019 році МВС оголосило його в розшук. Загальна сума його боргу перед Нацбанком — близько 7,9 млрд грн. У 2023 році суд у Відні відмовився екстрадувати Бахматюка в Україну.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності