Понад 55 млн грн на газони і квіти: скільки Львів витрачає з бюджету на зелені зони

Скільки коштують газони і квіти у Львові: підрахунок витрат 2025 року

LVIV.MEDIA підрахував витрати на озеленення у шести районах міста

Дерева, газони, квіти, кущі — частина міського ландшафту, яка насправді коштує чималих грошей. Щороку районні адміністрації Львова підписують десятки договорів із підрядниками на косіння трави, утримання клумб, закупівлю саджанців, висадку дерев і кущів. LVIV.MEDIA проаналізував всі тендери, які підписали райадміністрації станом на травень цього року, щоб дізнатися, скільки грошей місто витрачає на підтримку зелених зон і створення комфортного простору для мешканців.

Які райони витрачають найбільше на озеленення, хто отримує підряди і за що саме платять мільйони з міського бюджету — далі у матеріалі.

Залізничний район уже витратив 10 мільйонів на озеленення

Залізнична райадміністрація — одна з перших у Львові, яка цього року уклала серію договорів на озеленення. І хоч лише травень, суми вже перевищують мільйони гривень. Станом на кінець місяця райадміністрація вже підписала 7 договорів на загальну суму 10,7 млн грн. Однак, це ще не кінцева цифра, оскільки нові договори можуть з’явитися в системі Prozorro до кінця року.

Найбільшу суму серед усіх цьогорічних угод отримала підприємиця Вікторія Чишинська — 4,9 млн грн за озеленення території. При цьому на сайті Львівської міської ради зазначено, що людина з ідентичним прізвищем — Володимир Чишинський — до 2020 року працював на посаді головного інженера комунального підприємства «Зелений Львів».

Ще один договір на значну суму уклали із підприємцем Назаром Процакевичем. 1,2 млн грн піде на висадку молодих саджанців дерев і кущів, копання ям, поливу та ручної стрижки живоплотів. Як стало відомо з Єдиного державного реєстру декларацій, ймовірно, його брат Роман Процакевич працює директором держпідприємства "Парк – Високий замок".

За утримання квітників «Скнилів-парк» заплатять ще 1,25 млн грн, з яких 240 тис. грн безпосередньо на закупівлю рослин і добрив. За озеленення вздовж річки Вишенька, включно з обрізкою хворих дерев заплатять ще 698 тис. грн. Благоустрій газонів в районі обійдеться в 599,8 тис. грн.

Найскромніша сума серед цьогорічних контрактів — 99,9 тис. грн — передбачена на регулярне косіння трави. Натомість обслуговування фонтана на Двірцевій і питних фонтанів на Шевченка–Бортнянського обійдеться бюджету майже в 716 тис. грн.

Клумби і фонтани у центрі Львова — скільки коштує краса Галицького району

У цьому році Галицька райадміністрація вже підписала щонайменше вісім контрактів на суму понад 11,2 млн грн — і це рекордсмен по витратах серед усіх районів. Найбільший цьогорічний підряд на озеленення району — 3,8 млн грн — отримав вже відомий нам підприємець Назар Процакевич. Згідно з договором він і у цьому районі доглядатиме за деревами і відповідатиме за обрізування гілок.

Не економити кошти вирішили і на догляді за квітами. Зокрема, понад 1,5 млн грн витратять на висадку сезонних квітів, таких як канни, бегонія, геліхрізіум і віола, а також на підготовку ґрунту, полив, прополення та інший догляд за клумбами.

Ще майже 1,5 млн грн обійдеться утримання декоративних клумб, з них майже 900 тис. грн на клумби у знакових центральних локаціях Львова: площа Міцкевича, площа Ринок, площа Святого Юра, біля Оперного театру, музею Шептицького та польського консульства. Ще окремо 1,2 млн грн заплатять за регулярне косіння газонів у близько 30 скверах і вздовж головних вулиць.

У районі, який охоплює історичний центр міста, зосередилися не лише на озелененні, а й на обслуговуванні фонтанів. Вже підписано кілька окремих договорів. Зокрема, обслуговування "сухого" фонтану на проспекті Свободи обійдеться бюджету у 1,19 млн грн, а ще 740 тис. грн заплатять за обслуговування фонтану на площі Галицькій.

На Сихові косять все під нуль: половина бюджету на газони

У Сихівському районі Львова договори вже сягають понад 10 млн грн — і майже половина цих грошей піде на покіс газонів. Вже передбачили близько 4 мільйонів гривень. Перший договір на покіс газонів уклали з підприємцем Юрієм Кушпітом на суму 3,42 млн гривень. Він відповідає за покіс трави на 49 вулицях району. Другий договір, вартістю 555 тисяч гривень, отримало Львівське комунальне підприємство «Під Зуброю».

Ще майже 3,68 млн гривень витратять на ліквідацію сухостійних дерев. Цим займатиметься Микола Коминський — він відповідатиме і за поточний ремонт газонів у районі. За це йому окремо заплатять ще 395 тисяч гривень.

Ще два договори на майже 400 тисяч гривень передбачають на прополювання квітників та формування кущів. Крім того, Сихівська районна адміністрація уклала договір з ТОВ «Плантпол-Україна» на облаштування квіткових композицій по малюнках за 1,2 млн гривень.

Обрізка з розмахом: Франківський район замовив альпініста для дерев

У Франківському районі одні підрядники відповідають за молоді дерева, інші — за аварійні, а якщо раптом доведеться обрізати гілку на висоті, то тут залучать спеціального альпініста. У кожному випадку окремий підрядник, окрема сума і окремий договір. А загалом уже підписана документація на 8,22 млн грн.

Найбільший підряд — майже 2 млн грн отримало ТОВ «ВМ Капітал Груп». Компанія відповідає за покіс газонів уздовж вулиць цілого району. Але тут окремо вирішили заплатити ще 592 тис. грн вже іншому підряднику — ФОП Анні Дідух, яка скосить газони винятково на вулицях Наукова – Володимира Великого – Трускавецька. А ще один контракт на 1,44 млн грн з ДП «Боднарівка» передбачає покіс газонів у скверах та висадку там квітів.

Дерева у Франківському районі не просто обрізають — їх ділять за віком, станом і висотою, а відповідно і між підрядниками. 1,56 млн грн отримає вже знайомий нам ФОП Назар Процакевич. Ще 1,53 млн грн, за майже ідентичні послуги, заплатять ФОП Роману Булці (у цьому договорі передбачено залучення альпініста). А догляд за молодими деревами віддали вже комунальному підприємству — «Боднарівка». За 709 тис. грн воно відповідатиме за санітарну обрізку.

Ще на 395 тис. грн Франківська адміністрація замовила саджанці дерев, кущів і багаторічних рослин у ТОВ «Флора Дизайн». Для району закупили 40 дерев, серед них липи, яблуні й клени, 292 кущі і майже 700 штук багаторічних рослин.

Пів мільйона на квіти і автовишки для обрізки: Личаківський технопарк

У Личаківському районі здається вивели комунальний благоустрій на рівень технопарку. Тут для обрізки дерев натягують канатні системи, запускають рубальні машини, працюють бензопили, автовишки, верхолази й екскаватори. Якщо йдеться про квіти — то витратять не менш ніж на пів мільйона. Личаківська райадміністрація підписала 8 договорів на загальну суму понад 7,8 млн грн.

Найбільше коштів у районі наразі передбачено на роботи з деревами — майже 3 млн грн. Тут працюватимуть двоє приватних підрядників. Вже відомий нам Роман Булка отримає майже 1 млн грн за видалення та обрізку дерев і кущів із залученням верхолазів, ручним звалюванням, перевішуванням канатних систем і транспортуванням деревини. А Мар’яну Подобі заплатять 2 млн грн за подібні послуги, але з використанням важкої техніки: автовишок, екскаваторів, бензопил, кущорізів та рубальних машин. Він же і коситиме газони району ще за 2,5 млн грн.

Ще майже мільйон гривень райадміністрація витратить на догляд за квітниками та озеленення — за ці послуги відповідатиме комунальне підприємство «Личаків-Парк». За прополювання та обрізку троянд на 18 вулицях району заплатять 503 тис. грн.

Ще майже 500 тис. грн комунальне підприємство отримає за висадку дерев і кущів у скверах району, а також у Винниках, Лисиничах і Підбірцях. За квіткові композиції — «Плантпол-Україна» отримає майже пів мільйона гривень. Половину суми становлять лише закупівлі трьох видів квітів, наприклад 600 штук канн обійшлося міському бюджету у 135 тис. грн.

Окремий договір підписали на обслуговування трьох фонтанів у районі (два на площі Митній та один на Личаківській) — вони обійдуться місту у 528 тис. грн. Працювати буде підприємство «Патронат». А найдешевший договір у Личакові — на видалення пнів за 300 тис. грн отримає компанія «Капітал Груп» .

У Шевченківському районі поливають кущі шість разів на місяць

У Шевченківському районі вже уклали 12 договорів на майже 11 млн грн, шість з них для покосу газонів. Майже половину отримав підприємець Володимир Децик: отримає 1,7 млн грн за покіс трави у восьми скверах та на 12 вулицях району, а також вздовж дороги до Брюховичів і на тротуарі від Лінкольна до Липинського. А ще окремо йому заплатять 3,9 млн грн обрізання і зрізку дерев із використанням автовишки.

Компанія «ДІЮЛ» підписала два договори:

  • майже 865 тис. грн — за покіс газонів на 16 вулицях у Брюховичах,
  • ще 123 тис. грн — за роботи на центральному проїзді, 30 вулицях і у двох скверах.

Ще 340 тис. грн обійдеться влаштування газонів, яким займатиметься Володимир Чишинський, колишній головний інженер ЛКП. Він за 1 млн грн поливатиме кущі в районі шість разів на місяць. І ще 296 тис. грн піде комунальному підприємству «Дублянський виробничий комбінат» — за покіс трави у Дублянах і дев’яти прилеглих селах.

ТОВ «ВМ Капітал Груп» отримає 1,28 млн грн за покіс у мікрорайонах Малоголосківської, Панча, під Дубом. Ще майже мільйон гривень фірмі заплатять за утримання клумб і квітників, а також пів мільйона — за підрізання «живих огорож». За висадку розсади багаторічників із нанесенням «малюнку» на клумбі Дмитру Матляку з міського бюджету виділили 41 тис. грн.

Крім того, 1,87 млн грн дістанеться дочірньому підприємству «Парк Високий Замок» за обрізку, зрізання аварійних дерев і корчування пнів.

Понад 50 мільйонів для зеленої зони Львова

Отож лише за пʼять місяців від початку року з міського бюджету Львова уже витратили понад 58,5 мільйонів гривень на зелені зони. До слова, більшість підрядників працюватиме не лише до кінця сезону, а надаватимуть свої послуги до кінця року.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності