• Головна
  • Новини Львова
  • У Львові в 5-річної дитини під час операції на апендицит виявили рідкісне захворювання

У Львові в 5-річної дитини під час операції на апендицит виявили рідкісне захворювання

У Львові в 5-річної дитини під час операції на апендицит виявили рідкісне захворювання

5-річного Святослава госпіталізували до "Охматдиту" з ускладненим апендицитом, а під час лікування лікарі виявили у нього ще одне рідкісне захворювання

У “Центрі дитячої медицини — лікарні "Охматдит” 5-річного Святослава вилікували від чотирьох різних діагнозів. Під час однієї з операцій у дитини лікарі виявили рідкісне захворювання. Про це у середу, 7 травня, повідомили у пресслужбі закладу.

Другий апендикс — рідкісна вроджена вада

5-річний Святослав потрапив до “Центру дитячої медицини. Лікарні "Охматдит" з гострим перфоративним апендицитом, який був ускладнений перитонітом — у черевній порожнині вже сформувався абсцес. Це означає, що апендикс прорвався, а навколо нього утворилась заповнена гноєм порожнина, обмежена іншими органами.

Спершу дитину лікували вдома, у Золочівському районі. У Святослава був кашель, температура, біль у горлі й животі. Медики підозрювали вірусну інфекцію в дитини і призначили антибіотики. Коли ж лікування не допомогло, то батьки привезли сина в “Охматдит”. Дитячі хірурги зробили йому лапароскопічну операцію з видалення апендиксу, під час якої виявили ще одне рідкісне захворювання.

“Під час операції наші лікарі випадково виявили рідкісну ваду розвитку — дивертикул Меккеля, або, як його ще називають, “другий апендикс”. Такий виріст кишківника є лише у 4% людей і часто проявляється симптомами, подібними до апендициту. Важливо, що цей дивертикул має незвичну будову — покритий тканинами, які більше властиві шлунку чи підшлунковій залозі, і може викликати ускладнення: кровотечі, запалення, перфорації.Через наявність перитоніту, видалити дивертикул одразу було неможливо. Цю операцію довелось відкласти”, — розповіли у лікарні.

Також у Святослава виявили пупкову грижу та грижу білої лінії живота — дефекти черевної стінки, які раніше вже спричиняли біль. Пупкову грижу прооперували під час першого втручання.

А вже через 3 місяці після першої операції Святослав приїхав на повторне втручання — видалення дивертикулу Меккеля. Відновлення минуло легко — вже на 4-й день дитина поїхала додому.

Лікарі зазначають, що зараз у хірургічному відділенні “Охматдиту” перебуває ще п’ятеро дітей із перитонітом. У більшості — вік 3-5 років. Симптоми, на які варто звернути увагу батькам і проконсультуватися з лікарем, це підвищена температуру, млявість, біль у животі або зміни в самопочутті, навіть якщо на перший погляд це здається “просто застудою”.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності