• Головна
  • Новини Львова
  • «Без тиску ухвали б не було» — хто просуває забудову тенісних кортів у парку 700-річчя

«Без тиску ухвали б не було» — хто просуває забудову тенісних кортів у парку 700-річчя

Хто просуває забудову тенісних кортів у львівському парку 700-річчя

Громадськість протестує, депутати переконують у важливості проєкту, а ініціатор мовчить уже кілька місяців

У Львові триває конфлікт щодо зведення тенісних кортів у частині парку 700-річчя. Чиновники міської ради намагаються переконати мешканців у важливості розвитку спортивної інфраструктури, однак жителі району категорично проти будь-якої забудови.

Суперечки тривають вже кілька місяців, і за цей час ніхто із представників громадської організації, яка є ініціатором будівництва тенісних кортів, не виходив на комунікацію з громадою. Не з’явилися керівники ГО і на зустрічі, що відбулася 31 січня, коли чиновники ЛМР презентували мешканцям концепцію розміщення кортів на території парку.

На зустрічі із мешканцями начальник відділу інвестицій і проєктів Львівської міськради Олег Веклин заявив, що будівництво кортів ініціювала ГО «Тенісна академія Ю-Некст». LVIV.MEDIA поспілкувався із її керівником Остапом Ткачем.

Проєкт без чіткої відповідальності

За словами Остапа Ткача, ніхто з представників організації не прийшов на зустріч із громадою, бо вона відбувалася у робочий час. Керівник ГО «Тенісна академія Ю-Некст» не зміг чітко відповісти на питання щодо деталей та фінансування майбутнього спортивного об'єкта. Хоча, як запевняли чиновники мерії, саме ініціатори проєкту оцінили будівництво тенісних кортів у 35 мільйонів гривень.

«Ми — громадська організація. Ми тренуємо в теніс. Ми давно-давно тим займаємося. Хотіли, щоб воно розвивалося, тобто працювати, вчити, розвивати теніс у Львові. Нічого ми не вибирали взагалі (ділянку — ред.) Там, я розумію, якийсь проєкт. Потім має бути конкурс. Тобто взагалі, чи ми його зможемо виграти. Все ж не відомо», — сказав Остап Ткач.

Як розповів Ткач, після того, як навесні минулого року депутати погодили ухвалу про розвиток великого тенісу у Львові, академія надіслала до мерії листа зі своїми рекомендаціями, однак досі не отримала жодної офіційної відповіді. Він запевнив, що його ГО була лише ініціатором розвитку спортивної інфраструктури для занять великим тенісом, а ділянку під зведення кортів у парку 700-річчя визначили чиновники мерії. Окрім цього, Остап Ткач зазначив, що не бачив проєкту, який представники міськради презентували нещодавно мешканцям, тому що тенісна академія не брала участі у його розробці. За словами керівника ГО, наразі інвесторів для фінансування будівництва кортів немає, а чіткої відповіді на питання де планують взяти 35 млн грн на зведення об’єкта, він не надав.

«У нас є можливості. Є діти, які займаються, є батьки, і так далі. Ми знаємо, як це робити — це не проблема. Якщо до цього дійде, ми знайдемо спосіб залучити інвестиції спільними зусиллями. Головне, щоб нам дали таку можливість», — пояснив Остап Ткач.

До слова, на зустрічі із мешканцями нардепка Софія Федина натякнула про зацікавленість забудовників у цій території. Крім того, вона припустила, що за зведенням спортивного об'єкта може стояти один із депутатів міської ради, який активно просуває це питання на сесіях. Прізвище вона відмовилася називати. Водночас під час пленарних засідань Львівської міської ради, серед усіх депутатів найбільш активно бере участь в обговоренні цього питання депутат від політичної партії «ВАРТА» Юрій Мартинюк.

«Без тиску цієї ухвали б не було»: Садовий про рішення щодо кортів

Коли ухвалу про будівництво тенісних кортів у парку 700-річчя вдруге розглядали на сесії, 17 жовтня, міський голова Львова Андрій Садовий визнав, що попереднє рішення прийняли поспіхом, оскільки на нього тиснули колеги, які наполягали на підтримці проєкту. «Перепрошую, що ми голосували ухвалу, яка не була якісно підготовлена. Це був такий емоційний жест, хотілося швидко зробити добру справу. Деякі колеги тиснули, дуже сильно тиснули. Думаю, в кінцевому випадку ми вийдемо на нормальний варіант», — сказав Садовий під час сесії.

Тоді ж, під час обговорення питання, Юрій Мартинюк просив міського голову ретельно взяти під особистий контроль ситуацію щодо будівництва тенісних кортів. На що Андрій Садовий відповів, що саме «друзі Мартинюка» здійснювали тиск на нього.

«Ну якби мене не тиснули, то цієї ухвали б не було. Але мене ж тиснули, аж давили ваші друзі, тому і не підготували якісно ухвалу», — відповів мер Львова Юрію Мартинюку.

До слова, сам Мартинюк брав участь у виїзному огляді альтернативної ділянки разом із мером — про це Садовий також розповів на сесії.

Зв’язок Мартинюка з ініціатором проєкту

Юрій Мартинюк є керівником ГО «Народна самооборона Львівщини», яка ще у 2019 році отримала дозвіл від Львівської міськради на відведення майже 1,3 га на вул. Стрийській, 195-Б для обслуговування тенісних кортів. Зараз на цій ділянці розташовані спортивні об’єкти організації, два тенісні корти та майданчик, які ГО отримала у 2016 році за договором дарування.

За цією ж адресою працює і ГО «Тенісна академія Ю-Некст», яка стала ініціатором проєкту будівництва кортів у парку 700-річчя. За даними аналітичної системи YouControl, ГО «Тенісна академія Ю-Некст» створена у Львові у 2020 році. Її власниками окрім Остапа Ткача є ще Юрій Боярінов та Сергій Рагозін. Академія працює на вул. Стрийській, 195-Б.

До слова, Юрій Мартинюк також є виконавчим директором Західноукраїнської асоціації забудовників. За даними аналітичної системи YouControl, засновниками асоціації є ТОВ "Житлово-будівельна компанія «Ваш Дім», Приватне підприємство «Житлово-будівельна компанія «РІЕЛ» та ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд зелених технологій «Грінвіль».

У коментарі LVIV.MEDIA Юрій Мартинюк спочатку запевнив, що не має жодного відношення до громадської організації, яка виступає ініціатором проєкту. Однак, згодом підтвердив, що ця академія здійснює свою діяльність на спортивному комплексі, яким опікується ГО «Народна самооборона Львівщини», керівником якої він є. Але, за його словами, ідея будівництва тенісних кортів у парку 700-річчя належить не йому і не спортсменам, а виконавчим органам міської влади.

«Є спортивний комплекс, який знаходиться у власності громадської організації. На території цього спортивного комплексу здійснюють свою діяльність і тренувальні процеси дитячо-юнацька спортивна школа, «Тенісна академія Ю-Некст», ряд приватних спортсменів і їхніх тренерських груп. Це є спортивний комплекс, яким ми, скажімо так, опікуємося, і я особисто ним опікуюсь. І на ньому здійснюють свою діяльність велика кількість спортсменів серед них і громадська організація «Тенісна академія Ю-Некст», — пояснив Мартинюк.

Підтримка спорту чи особисті інтереси?

Хоча Мартинюк заперечив лобіювання будь-яких приватних інтересів, але наголосив, що підтримує ідею будівництва тенісних кортів через гостру потребу міста в якісній спортивній інфраструктурі. Він зазначив, що у Львові бракує сучасних майданчиків, які функціонують цілий рік.

«Я завжди підтримую спортивні, соціальні і волонтерські ініціативи. Ба більше, свого часу саме я з колегами долучився до того, щоб у Львові відбувалися правильні процеси з розвитку спорту, зокрема і великого тенісу. З того часу я вже понад 5–6 років підтримую, у тому числі великий теніс, футбол, і допомагаю в розвитку цих видів спорту, наскільки ми можемо — як фінансово, так і соціально, так і популяризацією цих видів спорту», — додав Мартинюк.

На пряме запитання — чи має він особистий стосунок до діяльності академії, Мартинюк уник чіткої відповіді, обмежившись загальними коментарями про свою підтримку спортивних проєктів. Аналогічно, керівник академії Остап Ткач не зміг дати відповідь щодо участі Мартинюка у діяльності організації: «Що вас конкретно цікавить? Я щось не розумію про що ми з вами розмовляємо», — відповів Ткач.

Конфлікт навколо забудови парку 700-річчя

Питання щодо будівництва тенісних кортів у парку 700-річчя залишається відкритим. Наразі немає чітких відповідей, хто фінансуватиме проєкт, як саме буде організовано конкурс для залучення інвестора та хто відповідатиме за подальшу експлуатацію об’єкта.

Раніше LVIV.MEDIA писав про те, як чиновники міськради ініціювали зустріч із мешканцями, щоб представити нову концепцію розміщення тенісних кортів, натомість отримали хвилю обурення та протести від жителів. До слова, ще на початку вересня депутати міськради дозволили поділити територію парку, щоб на одній із ділянок збудувати спортивний об’єкт. Однак після обурення мешканців мер Андрій Садовий заветував цю ухвалу. Як з’ясувалося, влада насправді не відмовилася від проєкту, а лише планувала перенести корти в інше місце в межах парку.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності